Samsung Galaxy Note 7 için ilk güncelleme yayınlandı

Alaattin Han
228 kere okundu

Teknoloji

Samsung Galaxy Note 7 için ilk güncelleme yayınlandı - Teknoloji Haberleri

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni amiral gemi modeli Galaxy Note 7 için ilk güncellemeyi yayınladı.

Samsung’un 2 Ağustos günü tanıttığı yeni amiral gemisi modeli Galaxy Note 7, kullanıcıların büyük bir beğenisini kazanmayı başardı ve firma bir taraftan ön siparişleri teslim etmeye çalışırken, diğer yandan üretim hattında aylık hedeflerini üst seviyeye çıkardı.

Samsung, üretim sürecinde olduğu gibi yazılımsal taraftada çalışmalarını hızlandırmayı sürdürüyor. Galaxy Note 7 için Android 7.0 Nougat güncellemesini en kısa sürede vermeyi planlayan firma, cihazda yer alan yazılımsal sorunların giderildiği ilk güncellemeyi yayınladı.

Samsung Galaxy Note 7'nin SM-N930W8 model numarasına sahip olan versiyonu için yayınlanan ve N930W8VLU1APH1 yapı numarası ile gelen güncelleme, 96,26 MB boyutunda.

Galaxy Note 7'yi daha stabil bir hale getirebilmek için ortaya çıkan hataların giderildiği güncelleme, bazı yenilikleri de bünyesinde barındıracak. Ayrıca, güncelleme ile birlikte cihaz üzerinde performans artışı sağlanıyor. OTA yolu ile dağıtımına başlanılan güncellemenin ilerleyen günlerde ülkemizde satılan Samsung Galaxy Note 7'ler içinde yayınlanması bekleniyor.

Samsung Galaxy Note 7 için yayınlanan güncellemeleri, Ayarlar>Cihaz Hakkında>Yazılım Güncelleme bölümünden kontrol edebilir.


Teknoloji Haberleri

Yorum