Samsung Galaxy Note 7'ye yeni uçuş yasakları

Alaattin Han
222 kere okundu

Teknoloji

Samsung Galaxy Note 7'ye yeni uçuş yasakları - Teknoloji Haberleri

ABD Havacılık dairesi tarafından yasaklanan Samsung Galaxy Note 7’ye şimdi de havayolu şirketleri yasak koymaya hazırlanıyor.

Gün geçtikçe artış gösteren Samsung Note 7 patlamaları yalnızca güvenlik sorunları yaşatmadı. Uçakların rötar yapmasına, resmi soruşturmalar açılmasına da sebep oldu. ABD Havacılık dairesi tarafından yasaklanan Samsung Note 7’ye şimdi de havayolu şirketleri birer birer yasak koymaya hazırlanıyor. Avustralya, Asya ve Avrupa’da birçok şirket uçuşlarda bu telefonun yasak olduğu açıklamasını yaptı bile.

Samsung Galaxy Note 7'ye yeni uçuş yasakları


Air Berlin, “Bizim için en önemli öncelik güvenliktir. Bu yüzden Note 7 cihazlar uçuşlarımızda yasaklanmıştır.” açıklamasında bulundu. Diğer bir Alman havayolu şirketi Lufthansa ise benzer bir yasağı koymayı düşündüklerini kamuoyuna açıkladı.


Singapur Havayolları,Facebook sayfasından “Galaxy Note 7 akıllı telefonların 16 Ekimden itibaren uçağın içinde veya valizde taşınmasına yasak konulmuştur” açıklamasında bulundu.


Avustralya’da Virgin, Tiger ve Qantas firmaları da yasağa katıldı. Qantas firması diğer Samsung cihazların yasaktan etkilenmeyeceğini açıkladı. Samsung, geçtiğimiz Eylül; Galaxy Note 7’nin üretimini durdurmuş ve piyasadaki 2.5 milyon akıllı telefonu batarya patlaması şikayeti üzerine cihazı geri alma kararı vermişti.

Türkiye'de havayolları firmalarında herhangi bir yasak bulunmuyor


Türkiye'de ise Türk Hava Yolları, Pegasus, Sun Express, Anadolu Jet, Onur Air gibi havayolları firmalarında herhangi bir yasak bulunmuyor. Ancak uçuşta kapalı olması gerektiğine dair uyarılar da yapılabiliyor.

Etiketler: samsunggalaxy note

Teknoloji Haberleri

Yorum