Samsung Galaxy Note serisi sona erebilir

Alaattin Han
214 kere okundu

Teknoloji

Samsung Galaxy Note serisi sona erebilir - Teknoloji Haberleri

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Note 7 sonrasında radikal kararlar almaya hazırlanıyor.Tüketicilerden gelen şikayetler nedeniyle Note serisi sona erebilir.

Samsung ne yazık ki Galaxy Note 7 sonrasında mobil tarafta büyük yaralar almış durumda. Şirketin Galaxy Note 7 serisinin üretimini askıya alma kararı sonrasında Galaxy S7 modelinin üretimine odaklanma stratejisi çizdiğini ve yaralarını kapatmak istediğini sizlerle aktarmıştık. Son iddialar ise Galaxy Note ile ilgili çok ciddi bir karar alınabileceğini iddialar arasında.

Samsun Galaxy Note serisi sona mı eriyor?

Phone Arena’nın haberine göre, özel Korea-Insight Institue başkan vekili Kim Duk-Jin, Samsung’a Note markasını bırakmasının önerildiğini ve bunun sebebi olaraksa yeni Galaxy Note 8 bile piyasaya çıksa tüketicilerin hala seriyi tehlikeli olarak görebileceğini söyledi.

Enstitü, Galaxy Note 7 için negatif algının çıktığı dönem olan Ağustos’taki yüzde 34 seviyesinden Ekim ayında yüzde 53’e yükseldiğini ve pozitif algının aynı dönemde yüzde 62’den yüzde 42 seviyesine düştüğünü tespit ettiğini açıklamıştı.


Teknoloji Haberleri

Yorum