Samsung Galaxy S8 ile parmak izi tanımada bir ilk

Alaattin Han
210 kere okundu

Teknoloji

Samsung Galaxy S8 ile parmak izi tanımada bir ilk - Teknoloji Haberleri

Güney Koreli teknoloji devi Samsung Galaxy S8 amiral gemisi akıllı telefonlarda kullanılacak optik parmak izi tanıma teknolojisi akıllı telefon sektörü için yeni bir başlangıç olacak.

Samsung, Galaxy S8 için sızıntıların önüne geçmek istese de bu konuda pek başarılı olamayacak gibi gözüküyor. Daha ilk baştan sızıntılar konusunda çalışanlarını ve tedarikçilerini uyardığı bile ortaya çıkan şirketin, son nesil amiral gemisi Galaxy S8’in teknik özellikleriyle ilgili haberler art arda gelmeye devam ediyor.

Samsung Galaxy S8 ile parmak izi tanımada bir ilk

Son bilgilere göre, birçok önemli donanımsal değişim gösterecek olan Samsung Galaxy S8, optik parmak izi tanıma teknolojisine sahip ilk akıllı telefon olarak karşımıza çıkacak. Bu teknolojiden bahsedilmesi daha önce parmak izi tarayıcının ekranın içerisine entegre edileceği konusundaki iddiaları da geri plana atmış gibi gözüküyor.

Optik parmak izi tanıma teknolojisi; bir cam plakaya, akıllı telefon kasasına veya cam ekrana parmak yerleştirildiğinde aktif hale geliyor. Belirtildiği gibi bu teknoloji şimdiye kadar hiçbir akıllı telefonda yer almadı ve Galaxy S8’de ne şekilde kullanılacağı hakkında da kesin bir bilgi yok.

Samsung Galaxy S8 optik parmak izi tanıma teknolojisi

Teknoloji hakkında bilinen gerçekse, teknolojinin çok daha hatasız ve ultrasonik parmak izi tanımaya göre çok daha hızlı olması. Şu anda bu teknoloji için gerekli bileşenlerin kısıtlı miktarda olduğu açıklandı.

Etiketler: samsunggalaxy s8

Teknoloji Haberleri

Yorum