Samsung Note 7 modelini kaç kişi iade etmedi?

Alaattin Han
205 kere okundu

Teknoloji

Samsung Note 7 modelini kaç kişi iade etmedi? - Teknoloji Haberleri

Güney Koreli teknoloji devi Samsung Galaxy Note 7 modelinin tamamen iptal edilip piyasadan toplatılmasına rağmen 1 milyon kişi aktif olarak telefonu kullanmayı sürdürüyor.

Samsung tarafından üretilen Galaxy Note 7 yaşanan talihsiz olaylardan sonra iki kez toplatıldı. İkinci kez telefonlar geri çağırıldığında ise bazı kullanıcılar Note 7’lerini geri vermek istemediler.


Koreli JoonAng gazetesinin paylaştığı verilere göre, bir milyondan fazla kullanıcı hatalı Note 7’lerini geri vermeyi reddediyorlar. İlk seferde prosedürleri uygulayan cihaz sahipleri, Samsung, telefonları temelli geri almayı isteyince Note 7’lerini ellerinde tutmaya karar vermiş gibi gözüküyorlar.

Samsung Note 7 modelini kaç kişi iade etmedi?


Konuyu araştıran ve gazeteye konuşan Profesör Choi Soon-hwa’ya göre, 1 milyon kullanıcı Ağustos’tan beri Samsung’un sorunlu phablet modelini kullanmaya devam ediyor. Bu insanlara göre Galaxy Note 7’nin yükseltilmiş özellikleri ve donanımı, cihazın dengesiz yapısına karşı ağır basıyor. Açıkça bu insanlar telefonunu patlama ihtimalini göz ardı etmiş oluyorlar.

Kullanıcılar Galaxy Note 7’leri iade etmek istemedi


Her ne kadar ellerinde tutmak isteseler de Note 7’nin hiçbir cihaz güncellemesi ve teknik destek almayacağını hatırlamakta yarar var. Üstelik başta Japonya, Singapur ve Amerika olmak üzere 10 uluslararası havaalanında Galaxy Note 7 taşımak suç olarak kabul edilmekte.

Etiketler: samsungnote

Teknoloji Haberleri

Yorum