Samsung Note 7 olayı, iPhone 7 ve LG V20'ye yaradı

Alaattin Han
289 kere okundu

Teknoloji

Samsung Note 7 olayı, iPhone 7 ve LG V20'ye yaradı - Teknoloji Haberleri

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un Galaxy Note 7 modelinin satıştan çekilmesi, doğal olarak diğer üst düzey akıllı telefonların satışlarına yaradı. Özellikle Güney Kore'de iPhone 7 ve LG V20 satışları arttı.

Samsung Galaxy Note 7 üretiminin durdurulması, Galaxy S7 ve S7 edge modellerine olan talebi arttırdığı gibi, farklı telefon üreticilerinin de üst düzey amiral gemisi cep telefonu modellerine yaradı.

Telefonun anavatanı olan Güney Kore'de, Samsung Galaxy Note 7 olayından sonra iPhone 7 ve LG V20 satışlarında büyük bir yükselme görülüyor.

Samsung Note 7 olayı, iPhone 7 ve LG V20'ye yaradı

Gelen bilgilere göre sadece geçtiğimiz hafta 100.000 adet iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelinin satışı gerçekleştirilirken, son günlerde LG V20 modeline olan talep de hızla artmaya devam ediyor.

LG V20'nin aynı Samsung Galaxy Note 7'de olduğu gibi 5.7 inç ekran boyutuna sahip olması ve benzer teknik özellikleri bünyesinde barındırması, tüketicilerin bu modele kaymasına sebep olacak gibi gözüküyor.

Samsung Note 7 - LG V20 benzerliği satışları arttırdı

Öte yandan iPhone 7 de şüphesiz şu anda en çok talep gören modellerden biri olarak göze çarpıyor. Her ne kadar kaç Galaxy Note 7 kullanıcısının iPhone'a geçtiği bilinmiyor olsa da, birçok kullanıcının iPhone ile yoluna devam etme kararı aldığı belirtildi.


Teknoloji Haberleri

Yorum