Samsung Note 7 uçakta patladı

Alaattin Han
245 kere okundu

Teknoloji

Samsung Note 7 uçakta patladı - Teknoloji Haberleri

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un başı yine telefon patlamasıyla dertte. Samsung'un pilini yenileyerek tekrardan piyasaya sürdüğü Note 7 modeli bir kere daha patladı.

The Verge ile iletişim kuran telefonun sahibi Brian Green, telefonunu 21 Eylül'de AT&T'den aldığını ve yenilenmiş Galaxy Note 7 olduğunu onayladı.

Sitemizi takip edenler olayı zaten biliyor. Ancak biz yine de geçmişini özet geçelim. Hatırlayacağınız üzere Samsung'un Galaxy Note 7 modeli ilk satışa sunulduğundan sonra bazı kullanıcılarda durduk yere patlamıştı. Sonrasında Samsung da bazı modellerin pilinin sorunlu olduğunu belirterek cihazları geri toplamıştı.

Samsung güvenli telefonlar dağıtmaya başlamıştı

Sonrasında da Samsung, geri topladığı modellerin pillerini değiştirerek "güvenli" Galaxy Note 7'leri kısa bir süre önce dağıtmaya başlamıştı.

The Verge'ün haberine göre şimdi ise bu "güvenli" olarak işaretlenmiş yeni Galaxy Note 7'lerden biri Southwest Havayolları'nın 944 numaralı Louisville - Baltimoreuçağında birden alev aldı. Gelen raporlara göre kullanıcı, kalkış esnasında yerine oturduğunda cebinde bir sıcaklık hissetmiş ve telefonunun alev aldığını fark etmiş. Bunun üzerine kullanıcı cihazı hemen cebinden çıkarıp yere atmış. Sonrasında ise yolcular ana kapıdan tahliye edilmiş. Ayrıca olayda yaralanan kimsenin olmadığını da belirtelim.

Bu olayın ardından Samsung'dan hemen bir açıklama geldi. Samsung, "Cihazı incelemeye alana kadar bu cihazın yeni Note 7 olduğunu onaylayamayız. Southwest yetkilileriyle cihazı kurtarmak ve nedenini anlamak üzerine çalışıyoruz. Cihazı inceledikten ve detaylı bilgiye sahip olduktan sonra gerekli bilgilendirmeyi yapacağız." dedi.


Teknoloji Haberleri

Yorum