Samsung'dan Galaxy S8 açıklaması

Alaattin Han
303 kere okundu

Teknoloji

Samsung'dan Galaxy S8 açıklaması - Teknoloji Haberleri

Galaxy Note 7'nin geri çekilmesinden sonra tüm dikkatini Galaxy S8 üzerine yoğunlaştıran Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy S8'in özellikleri ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Samsung Galaxy Note 7'nin geri çekilmesinden sonra son iki yılın en düşük karlılığını elde eden Samsung, Galaxy S8 için büyük umutlar besliyor. Galaxy Note 7 ile kaybettiği itibarı Galaxy S8 ile geri kazanacağından emin olan Samsung, Galaxy S8'in özellikleri ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Üst düzey bir Samsung yetkilisi olan Lee Kyeong-tae, Galaxy S8'in, daha şık tasarım, geliştirilmiş kamera ve geliştirilmiş yapay zeka desteği ile birlikte geleceğini söyledi.

Samsung'dan Galaxy S8 açıklaması

Lee Kyeong-tae, geliştirilmiş yapay zeka desteği ile ilgili ek bir bilgi vermese de geçtiğimiz ay satın alınan yapay zeka şirketi Viv Labs'ın katkısı ile iyi bir yapay zeka desteği sunabileceğini söylemek mümkün. Bu arada Viv Labs'ın Siri'yi de geliştiren önemli bir şirket olduğunu hatırlatmakta yarar var.


Ayrıca Galaxy Note 7'de görülen aşırı ısınma probleminin Galaxy S8'de de görülmesini önlemeye çalışan Samsung, Galaxy S8'in yazılım, donanım ve üretiminin bağımsız uzmanlar tarafından da test edildiğini belirtti.

Galaxy S8 ile Siri'ye rakip olabilecek mi?

Samsung Galaxy S7'nin satışları ile ilgili de bilgi veren Lee Kyeong-tae, Galaxy S7'nin şirketin bu zamana kadar en çok satan cihazı olduğunu ve satışlarının çok iyi gittiğini dile getirdi. Galaxy S7, Galaxy S8 satışa sunulana kadar, şirketin, rakipleri Apple ve Google'a karşı elindeki tek koz kalmş gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S8'in Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılacağını ve Mart 2017'de satışa sunulması tahmin ediliyor.


Teknoloji Haberleri

Yorum