Sebahat Tuncel de tutuklandı

Oğuzhan Hacıoğlu
170 kere okundu

Türkiye

Sebahat Tuncel de tutuklandı - Türkiye Haberleri

Geçtiğimiz günlerde HDP'ye yapılan operasyonların ardından operasyonları protesto etmek isteyen Sebahat Tuncel adliye önünde gözaltına alınmıştı. DBP'den yapılan son dakika açıklamasında Sebahat Tuncel'in de tutuklandığı ifade edildi.

Diyarbakır'da geçen cuma günü, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve milletvekillerinin gözaltına alınmasını protesto etmek için Diyarbakır Adliyesi önünde bir grup partiliyle beklerken, polisin uyarısına rağmen dağılmamaları üzerine DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, 10 kişiyle birlikte gözaltına alınmıştı.

HDP Eş Genel Başkanları ve milletvekillerinin gözaltına alınmalarını Adliye önünde protesto ederken gözaltına alınan DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Tuncel, bugün Adliye'ye sevk edilmiş savcılık sorgusunun ardından tutuklanması istemiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarılmıştı.

HDP'ye yapılan terör operasyonlarının ardından yaklaşık 2 gündür Türkiye genelinde internete erişim sorunu yaşanırken Facebook, instagram, Twitter gibi sosyal medyalara uzunca bir süre erişim sağlanamamıştı. Facebook ve instagram Twitter'a oranla daha kullanılabilir hale getirilirken Twitter ise Türkyie genelinde kullanıcı kaybı yaşamaya devam ediyor.


Türkiye Haberleri

Yorum