Şehidin annesine ev alma hayalini Başbakan gerçekleştirdi

Serhat Ramay
119 kere okundu

Türkiye

Şehidin annesine ev alma hayalini Başbakan gerçekleştirdi - Türkiye Haberleri

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde şehit düşen İzmirli Uzman Onbaşı Mustafa Eser’in annesine ev alma hayali, Başbakan tarafından gerçekleştirildi.

24 Ağustos’ta Diyarbakır’ın Liceilçesinde PKK’lı teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit düşen İzmirli Uzman Onbaşı Mustafa Eser’in, kirada oturan annesine ev alma hayaliyle asker olduğu haberleri üzerine harekete geçen BaşbakanBinali Yıldırım, şehidin hayalini gerçeğe dönüştürdü.

EN BÜYÜK HAYALİ YERİNE GELDİ

Geçtiğimiz günlerde Şehit Mustafa Eser’in annesine ulaşan Başbakan Yıldırım’ın danışmanları, bölgede araştırma yaparak Torbalı Kaymakamlığı ve Torbalı Belediyesi yetkilileriyle birlikte uygun bir ev aradı. Bulunan dubleks dairenin tapusu şehit annesinin üzerine yapıldı ve böylelikle Şehit Mustafa Eser’in en büyük hayali yerine getirildi.

Şehit annesi Türkan Kalkan, Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatıyla alınan evin tapu işlemleri sırasında imzayı atarken ise buruk bir sevinç yaşadı. Tapu işlemleri sırasında şehidin babası Murat Eser de hazır bulundu. Tapu devrinden sonra şehit ailesi Torbalı Belediye Başkan’ı Adnan Yaşar Görmez ile kısa bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Başkan Görmez, “Bu çok ince davranıştan ötürü Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a ve İzmir Milletvekilimiz Sayın Atilla Kaya’ya teşekkür ediyoruz” dedi.


Türkiye Haberleri

Yorum