Şemdinli'de Durak Karakolu'na bombalı saldırı! 9 şehit var

Serhat Ramay
1033 kere okundu

Türkiye

Şemdinli'de Durak Karakolu'na bombalı saldırı! 9 şehit var - Türkiye Haberleri

PKK'lı teröristler Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Durak Karakolu'na bomba yüklü araçla saldırdı. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Gelen ilk bilgilere göre 9 asker şehit oldu. Aralarında askerlerin de olduğu 27 kişi de yaralı.

Hakkari Şemdinli'de, PKK'lı teröristler tarafından sabah saatlerinde ilçedeki Durak Karakolu'na bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde bir karakola bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda 9 asker şehit oldu, 27 yaralı var.

Şemdinli- Yüksekova karayolu üzerinde yol kontrolü yapılırken, bombalı aracın Şemdinli yönünen geldiği ve bu sırada patlatıldığı kaydedildi. Araç ve kimlik kontrolleri yapılırken patlamanın meydana geldiği ve bu sırada yolda 5 metre derinliğinde 10 metre genişliğinde bir çukur oluştuğu, yolun da trafiğe kapandığı belirtildi.

Patlamadan hemen sonra bölgede geniş çaplı operasyon başlatılırken, yaralılar ise Şemdinli ve Yüksekova Devlet hastanelerine kaldırıldı.

Hakkari Valiliği'nden açıklama

Hakkari Valiliği tarafından yapılan son açıklamada "İlk belirlemelere göre 9 asker şehit olmuş, 8 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 11'i asker, toplam 27 yaralı askeri helikopterle hastanelere sevk edilmiştir." denildi.


Türkiye Haberleri

Yorum