Şenol Güneş: Büyük hatalar yaptık, kaybedebilirdik

Serhat Ramay
129 kere okundu

Spor

Şenol Güneş: Büyük hatalar yaptık, kaybedebilirdik - Spor Haberleri

Beşiktaş ikinci yarıda ortaya koyduğu futbolla izleyenlerece 'küllerinden doğdu' dedirtse de teknik direktör Şenol Güneş ilk 45 dakikada oynanan futboldan memnun değil.

Galatasaray ile 2-2 berabere kalan Beşiktaş'ın teknik direktör Şenol Güneş ilk yarıda yaptıkları hatalara göndermede bulundu.

Deneyimli teknik adam maçın ardından şu açıklamalarda bulundu.

'İlk devrede çok hata yaptık'

"3-2 de mağlup olabilirdik. İlk yarıda oyun anlayışımızda çok kopukluk vardı. Yediğimiz ilk golde hem hatalar, hem de şanssızlık vardı. Yediğimiz ikinci golde de hatalarımız vardı. Sayımız çok fazlayken, bir oyuncuya bu kadar rahat pozisyon vermemeniz gerekir."

'Maçı kaybedebilirdik'

"İkinci yarıda biz çok anormal şekilde, ilk yarının tam tersi bir oyun oynadık. 2-0'dan sonra oyunun kontrolü bakımından çok hata yaptık. Kaybedebilirdik. İlk yarıyı en kötü şekilde beraber tamamlasaydık, maç çok farklı olabilirdi. İlk yarı oyun olarak kötüyüz. Bütün oyuncular için söylüyorum bunu. Biz bugün de futbol oynamaya çalıştık, çarşamba günü de futbol oynamaya çalışacağız."

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş maçın ardından konuştu

'Hakemi zaten siz yazarsınız!'

"Maçı ve puanı kaybettiğimiz zaman ben kaybettim olacaktır. Onda sorun yok. Oyunu kontrol etmemiz gerekirken, rakibe kolaylık sağladık. Geriye gelişte adam rahat rahat geldi. Hakemle ilgili hiç konuşmak istemiyorum. Siz zaten görüp yazacaksınız. Bir oyuncuyla ne hain oluruz, ne kahraman oluruz. Yavaş oynarsan, rakip de bunu kullanacaktır. Bütün oyuncular elinden gelen gayreti gösterdi. Hataları da var, olumlu yanları da var."

'Galatasaray üstün olduğu için gol atmadı, biz hatalar yaptık'

"Biraz sözlerinize dikkat edin. Soru sorun ben de cevap vereyim. Siz hesap soruyorsunuz. İyi bir rakiple 2-0 önde olan bir rakiple 2-2 berabere kalmak iyi bir şey. Bugün hatalarımız ilk yarıda vardı. Bu bizim hatalarımız bizim konumuz. Galatasaray üstün olduğu için gol atmadı. Biz hatalar yaptığımız için golü attı."


Spor Haberleri

Yorum