Sergen Yalçın'ın derbi tahmini: Maç Galatasaray'a dönebilir

Serhat Ramay
204 kere okundu

Galatasaray

Sergen Yalçın'ın derbi tahmini: Maç Galatasaray'a dönebilir | Futbol - Galatasaray Haberleri

Fenerbahçe - Galatasaray derbisi için tahminde ulunan isimlerden biri de Sergen Yalçın oldu. Ünlü futbol adamı Sergen Yalçın derbi için 'Bu ilginç bir maç olacak, oyun Galatasaray'a dönebilir' yorumunda bulundu.

Bir Turkcell hizmeti olan Bip Spor için derbi değerlendirmesinde bulunan Sergen Yalçın, her ne kadar derbilerde ev sahibi takımı favori görse de bu kez farkıl düşünüyor. Sergen Yalçın'a göre derbide Galatasaray bir fark yaratabilir.

SERGEN YALÇIN'IN DERBİ YORUMU

"Fenerbahçe'nin çok ağır bir üstünlüğü var. Eski skorlara baktığımız zaman içeride Galatasaray'a karşı çok fazla galip geliyorlar. Ancak, bu sezon nasıl olur? Fenerbahçe'nin 3-4 önemli futbolcusu sahada olamayacak. Bu sakatlıklar Fenerbahçe'yi olumsuz etkileyecek?..

Özellikle Lens, Mehmet Topal ve Ozan Tufan'ın olmayışı Fenerbahçe'yi zorlar. Galatasaray'ın da oynadığı oyunlar çok tatmin etmiyor. Kazanıyorlar ama, oyunsal anlamda çok fazla bir şey vermiyorlar. Her iki takım için de kolay bir maç olacağını düşünmüyorum. Fenerbahçe tabii ki Galatasaray'a karşı bir adım önde. Ben, her derbiiçin ev sahibi takımı bir adım önde görürüm. Ama bu maç sanki biraz değişik olacak gibi görünüyor. İki takımın da gol bulabileceği, zevkli bir maç olabilir.

Bu maç Galatasaray'a da dönebilir. Çok sıkıntılı bir maç. Fenerbahçe kolay kazanır demek çok zor. Çünkü Galatasaray'ın da iyi bir kadrosu var. Büyük maçları oynayabilecek tecrübede futbolcuları var. Maçın gidişatına göre sonuç her iki tarafa da dönebilir." (sporx)


Galatasaray Haberleri

Yorum