O Ses Türkiye rapçi Resul kimdir?

0
26

O Ses Türkiye’de mesleği gassal olan rapçi Resul’un tüm şarkıları mahlası ve hayatı hakkında bilinmeyenler haberimizde.

Başarılı yapımcı Acun Ilıcalı’nın O Ses Türkiye’ye özel olarak davet ettiği rapçi Resul anlatıkları ile herkesi şaşkına çevirdi. “Benim şimdiye kadar gördüğüm en iyi Türkçe sözü olan rapi yapıyor” diyen Acun Ilıcalı Resul’dan övgü dolu sözlerle bahsetti.

O Ses Türkiye’nin 25 Kasım’da yayınlanan yeni bölümüne söylediği parça kadar hayat hikayesi ile de damga vuran Resul’un caneze hizmetlerinde çalıştığı ortaya çıktı. Mesleğinin gassal olduğunu söyleyen Resul şarkı sözlerinde yaşadığı ve gördüğü etkilendiği olaylardan bahsettiğini belirtti.

Şarkıları için “iç muhasebe kayıtlarım bunlar” diyen gassal Resul’un rap şarkılarında kullandığı mahlasının da Misal olduğu öğrenildi.

Sivas Şarkışlalı olduğunu söyleyen Resul “O Ses Türkiye’ye neden geldim çünkü O Ses Türkiye’yim” dedi.

Mesleğinden son derece memnun olduğunu dile getiren Resul “insanları son yolculuğunda yalnız bırakmıyorum güzel bir mesleğim var” dedi.

Resul kendisine dönen jüri üyeleri arasından Gökhan ve Hakan’ı seçerken bu yıla damga vuracak favori ismi 2 yıl önce yarışmanın birincisi olan ikili kaptı.

RESUL – MİSAL’İN DİĞER ŞARKILARI

O Ses Türkiye’de söylediği “Çocukluğum” adlı parça ile herkesin beğenisini kazanan gassal Resul’un rap şarkılarını söylerken Misal adını kullandığı ifade edilirken Misal’in en çok dinlenen parçasının da Masal olduğu öğrenildi.

GASSAL NEDİR?

Cenaze defnedilmeden önce son kez abdest aldırılan naaşı yıkayan kimseye verilen ad gassaldır.

CEVAP YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here