Seyidoğlu Baklavalarının sahibi Serdar Seyidoğlu gözaltında

Serhat Ramay
911 kere okundu

Türkiye

Seyidoğlu Baklavalarının sahibi Serdar Seyidoğlu gözaltında - Türkiye Haberleri

Geçen ay Türkiye'nin en ünlü baklavacıları üst üste FETÖ soruşturmasında gözaltına alınmıştı. Bugün gözaltına alınan baklavacılara bir yenisi daha eklendi. Seyidoğlu Baklavaları'nın yöneticisi Serdar Seyidoğlu, FETÖ imamı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

İstanbul'da 87 adliye personeli hakkında gözaltı kararı alındı. Gözaltına alınan Seyidoğlu baklavalarının yöneticisi Serdar Seyidoğlu ile 2 öğretmenin adliye imamı olduğu öne sürüldü.

10 ilde FETÖ operasyonu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ'nün adliyelerdeki yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturmada mübaşir ve katiplerin aralarında bulunduğu 87 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Savcılığın talimatıyla harekete geçen Organize Şube ekipleri, 10 ilde operasyon başlattı.

Seyidoğlu baklavalarının sahibi Serdar Seyidoğlu FETÖ'den gözaltında

İstanbul, Bakırköy, Gaziosmanpaşa, Büyükçekmece adliyeleri ile Danıştay Genel Sekreterliği'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda adreste arama yapıldı. Operasyon kapsamında 70 adliye çalışanı gözaltına alındı. Operasyon kapsamında 12 kişi aranırken, 5 kişinin daha önce tutuklandığı ortaya çıktı.

Gözaltına alınan mübaşirlerin imamı Serdar Seyidoğlu

Katip ve mübaşirlerin imamlığını, gözaltına alınan Seyidoğlu Baklavaları'nın yöneticisi olan Serdar Seyidoğlu ile İstanbul'da öğretmenlik yapan Y.Ş. ve D.K.'nın yaptığı öne sürüldü.


Türkiye Haberleri

Yorum