Simsiyah iPhone 7 modellerinde sorun bitmiyor

Alaattin Han
319 kere okundu

Teknoloji

Simsiyah iPhone 7 modellerinde sorun bitmiyor - Teknoloji Haberleri

Amerikan teknoloji devi Apple, iPhone 7 serisinin oldukça şık gözüken simsiyah (Jet Black) renk seçeneğinin oldukça hassas olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

Parlaklığının dokuz aşamalı oldukça hassas bir anodizasyon ve cilalama sonunda elde edildiği belirtilen siyah renk seçeneğinin, diğer Apple ürünleriyle eşit sertlikte olduğu vurgulanılıyor.

Simsiyah iPhone 7 modellerinde sorun bitmiyor

Öte yandan zamanla küçük çizikler oluşabileceği ve cihazı korumak için sunulan kılıfların tercih edilmesi de önerilmeden geçilmiyor. Ancak bir kılıf değil de koruyucu jelatin kullanılması durumunda kötü bir sürprizle karşılıaşılıyor.

MacRumors’un haberine göre, iPhone 7’nizi tamamen jelatin ile kaplamak koruma anlamında iyi bir çözüm olsa da bu durum simsiyah renk seçeneği için geçerli olmadığı kanıtlanmış oldu.. Çünkü akıllı telefonların arka yüzeyine jelatini uygularken ya da sökerken arka yüzeydeki yazıları da soymak mümkün hale geliyor.


Az sayıda olsa da simsiyah iPhone 7 Plus sahiplerinin, cihazlarının arkasındaki yazıların uygulanan jelatine geçtiğini gözlemlediği belirtiliyor. Özellikle parlak ışık altında bu durum çok daha iyi gözlemlenebiliyor. Yani jelatinin arkasındaki yapışkan yüzey, cihazın parlak arka yüzeyindeki yazıları kolayca silebilmekte.

Koruyucu jelatin, iPhone 7'nin arka yüzeyini soyuyor

Önceki iPhone modellerinde veya siyah, altın, roze altın ve gümüş renk seçeneklerindeyse böyle bir durumun olmadığını söyleyebiliriz.

Etiketler: appleiphone

Teknoloji Haberleri

Yorum