Sinek Hillary Clinton'ın peşini bırakmadı

Hakan Ödemiş
303 kere okundu

Dünya

Sinek Hillary Clinton'ın peşini bırakmadı - Dünya Haberleri

ABD'de dün gece Demokrat Parti'nin başkan adayı Hillary Clinton ile Cumhuriyetçi Partili rakibi arasında renkli görüntüler yaşandı. Bunlardan biri de Clinton'ın yüzüne sinek konduğu andı.

Gergin bir atmosferde geçen münazara sırasında yaşanan olayın görüntüleri kısa sürede sosyal medyada yayılırken, Twitter'da "Hillary Clinton Sineği" ve "Münazara Sineği" gibi hesaplar açıldı.

Bazı Amerikan haber siteleri ise Suriye'de uçuşa yasak bölge oluşturulması gerektiğini savunan Clinton'ın bu önerisine gönderme yaptı.

İngilizce'de "sinek" ve "uçuş" sözcüklerinin aynı kelimeyle (fly) ifade edilmesini fırsat bilen ABD medyası, "Anlaşılan Hillary Clinton başkanlık münazarasında uçuşa yasak bölge talep etmeyi unutmuş" başlığını attı.

MESAJ MI VERDİ?

CBS televizyon kanalının sitesindeki haberde ise "Clinton'ın yüzüne konan sinek mesaj mı veriyordu?" başlığı ile bir Kızılderili inancına atıfta bulunuldu.

Buna göre, bir hayvan ya da bir böceğin normal şartlarda bulunmaması gereken bir yerde belirdiğinde, karşısına çıktığı kişiye bir mesaj verdiğine inanıldığını hatırlatan CBS; sineğin de Clinton'ın yüzüne konmasının tesadüf olmayabileceğini iddia etti.

Etiketler: ABDHillary Clinton

Dünya Haberleri

Yorum