Sırrı Süreyya Önder serbest bırakıldı

Oğuzhan Hacıoğlu
173 kere okundu

Türkiye

Sırrı Süreyya Önder serbest bırakıldı - Türkiye Haberleri

Dün akşam saatlerinde HDP'ye yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan Sırrı Süreyya Önder 24 saat dolmadan serbest bırakıldı. Önder yaptığı ilk açıklamada serbest bırakılmanın kendisi için bir anlam ifade etmediğini savundu.

HDP'ye yönelik operasyonlardan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder hakimlik sorgusunun ardından adli kontrol şartı konularak serbest bırakıldı. Serbest kaldıktan sonra açıklama yapan Önder, ''Bu sivil, siyasi iradeye vurulmuş çok önemli bir darbe'' yorumunda bulundu.

Ankara’da gözaltına alınıp Diyarbakır’a getirilen HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, sevk edildiği Adliye’de savcının tutuklanması istemiyle Sulh Ceza Hakimliğine çıkarıldı. Sulh Ceza Hakimliği, Sırrı Süreyya Önder’i adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. Önder’e ayrıca yurtdışı yasağı konuldu.

Sırrı Süreyya Önder'den ilk açıklama

Serbest kaldıktan sonra BBC Türkçe'ye açıklama yapan Sırrı Süreyya Önder, "Bizim için çok fazla bir anlam da ifade etmiyor (Serbest bırakılmak). Bütün arkadaşlarımız tutuklanmaya başladılar. Bu sivil, siyasi iradeye vurulmuş çok önemli bir darbe ve ortak yaşam umudumunu çok körelten bir şey. Duygularım şu anda bundan ibaret" dedi.


Türkiye Haberleri

Yorum