Şirvan'da 11. işçinin cesedine de ulaşıldı

Oğuzhan Hacıoğlu
134 kere okundu

Türkiye

Şirvan'da 11. işçinin cesedine de ulaşıldı - Türkiye Haberleri

Siirt'in Şirvan İlçesi'nde yaşanan heyelanın ardından toprak altında kalan işçileri arama kurtarma çalışmaları devam ederken 15 işçiden 11'inin cansız bedenine ulaşıldı.

Siirt'in Şirvan ilçesindeki maden ocağında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan bir işçinin daha cesedine ulaşıldı.

Şirvan ilçesine bağlı Maden köyünde 17 Kasım'da meydana gelen heyelanda toprak altında kalan işçiler için başlatılan arama ve kurtarma çalışmaları aralıksız sürüyor.

AFAD, UMKE, Türk Kızılayı ve jandarma ekiplerince gerçekleştirilen aramalar 90 uzman personel ve 40 iş makinesiyle devam ederken, toprak altında kalan bir işçinin daha cesedi çıkarıldı.

Enkaz altından çıkartılan ceset, otopsi için Siirt Devlet Hastanesi morguna gönderildi. Ekiplerin, enkaz altında bulunan 5 işçiye ulaşmak için yürüttüğü çalışmalar devam ediyor.

Arama kurtarma çalışmalarında daha önce 10 işçinin cesedi çıkarılmıştı.

BİR İŞÇİNİN CESEDİNE DAHA ULAŞILDI

Siirt'in Şirvan İlçesine bağlı Maden Köyündeki bakır madeninde meydana gelen heyelan faciasında toprak altında kalan 5 işçiyi arama kurtarma çalışmaları sürerken, saat 22.00 sıralarında bir işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Uzman köpeklerin yardımıyla gerçekleştirilen çalışmalarda Mahmut Batumak'ın da cesedi çıkarıldı.

Heyelan altındaki 4 işçi için arama kurtarma çalışmaları sürdürülüyor.

Etiketler: siirt

Türkiye Haberleri

Yorum