Şişli'de karşıt görüşlü gruplara polis müdahalesi

Oğuzhan Hacıoğlu
223 kere okundu

Türkiye

Şişli'de karşıt görüşlü gruplara polis müdahalesi - Türkiye Haberleri

Şişli'de bugün meydana gelen olayda tutuklanan HDP'li vekilleri protesto etmek isteyen kişilerle karşı görüşlü bir grup arasında tartışma çıktı olaya polis ekipleri müdahale etti.

Geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan ve ardından tutuklanan HDP'li milletvekillerinin cezaevine gönderilmesini protesto etmek isteyen HDP'li bir grup Şişli'de toplanma kararı aldı. HDP'li grubun protesto için toplandığı alana yakın bir bölgede karşı görüşlü bir grup HDP'lilere engel olmak isteyince aralarında tartışma yaşandı. Karşılık slogan atan iki grubun birbirlerine müdahale etmek istemesi üzerine polis ekipleri HDP'li grubu bölgeden uzaklaştırdı.

POLİS KARŞIT GRUPLARIN BULUŞMASINI ENGELLEDİ

Göz yaşartıcı gaz ve sprey kullanan polis ekipleri protestoculara dağılmaları yönünde uyarılarda bulundu. Grubun gösteriye devam etmesi üzerine polis ekipleri bir yandan göstericileri alandan uzaklaştırırken bir yandan da karşıt görüşlü grubun olaya dahil olmasını engelledi. Olası arbedenin önüne geçen polis ekipleri çıkabilecek herhangi bir tartışmaya karşılık bölgede nöbet tutmaya devam ediyor.

Etiketler: hdp

Türkiye Haberleri

Yorum