Sobalara olan ilgi azalmadı

Serhat Ramay
218 kere okundu

Yaşam

Sobalara olan ilgi azalmadı - Yaşam Haberleri

Vatandaşlar soba, boru ve kova gibi ihtiyaçlarını karşılamak için sobacıların yolunu tutarak kışa hazırlık yaptılar. Erzurum'lu esnaflar havaların soğumasıyla birlikte işlerinde de yoğunluk oluştuğunu söylediler.

Erzurum Mahallebaşı'nda sobacılık yapan esnaflar, kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte işlerin açıldığını ifade ettiler. Kış mevsiminin yaklaştığı bugünlerde vatandaşlar, soba, boru ve kova gibi ihtiyaçlarını karşılamak için sobacıların yolunu tuttular. Havaların soğumasıyla birlikte soba satışlarının artması, sobanın değerini kaybetmediğini gösteriyor.

EN ÇOK SATAN 'KOVALI SOBA'

Soba üreticisi ve satıcısı Ahmet Kaymaz, kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte soba satışlarında da artış olduğunu belitti. Kaymaz, "En çok satılan sobalarımız kovalı olanlar. Vatandaşların ilk tercihinin kovalı soba olması bu sobaların kullanımın daha kolay olması. Her ne kadar doğal gaz kullanılsa da sobaya olan ilgi azalmıyor. Sobalar yine vatandaşlarımızın ilk tercihi oluyor. Sobaların iyi yanması için bacalarımızı temizlemeliyiz." dedi.

erzurumda sobalı yaşam

"ELİMİZDEN GELDİĞİNCE UYUGUN FİYATA SATIYORUZ"

Soba fiyatlarına da değinen Ahmet Kaymaz, özellikle ilçelerde ve köylerde tezek sobaları daha çok rağbet görüyor. Kaymaz, "Tezek sobalarının 50 ile 100 TL arsında, fırınlı sobalar 140 ile 400, kovalı sobalar ise 150 ile 200 TL arasında değişiyor.. Soba boruları da 5 ile 10 TL'den , soba altları ise 10 ile 15 TL'den satılıyor. Bizler vatandaşlarımıza en uygun fiyattan satmaya çalışıyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

Haber: Uğur Keskin


Yaşam Haberleri

Yorum