Son dakika: Iğdır'da okullar tatil mi? 2 Kasım Çarşamba

Serhat Ramay
384 kere okundu

Yaşam

Son dakika: Iğdır'da okullar tatil mi? 2 Kasım Çarşamba - Yaşam Haberleri

Iğdır'da okullar tatil edildi mi? Yoğun kar yağışı nedeniyle Iğdır'da pek çok bölgede okulların tatil edildiği öğrenildi. İşte tatil edilen köylerin isimleri.

Ağrı'dan gelen tatil haberinin ardından bir ilde daha okullar tatil edildi. Iğdır'da olumsuz hava şartları nedeniyle 9 köyde okullar tatil edilirken, 47 köy yolu ise ulaşıma kapandı.

Iğdır'da okullara kar tatili

Köylere taşımalı öğrenci götüren araçların köylere çıkamaması nedeniyle Iğdır Valiliğince merkeze bağlı dağ köylerindeki okullar bir gün tatil edildi.

ığdırda okullara kar tatili

Özellikle yüksek kesimlerinde etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması amacıyla valilik tarafından merkeze bağlı Kervansaray, Harmandöven, Pınarbaşı, Güngörmez, Mezra, Taşlıca, Kızılkule, Alibeyköy ve Gürpınar ilk ve ortaokulunda eğitime bir gün ara verildi.

Iğdır il merkezi ile Aralık ve Tuzluca ilçelerine bağlı 47 köy yolu ise yoğun kar yağışından dolayı ulaşıma kapandı.

Milli Eğitim Müdürlüğü kar tatilini açıkladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentin özellikle yüksek kesimlerinde etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması amacıyla, ildeki 9 okulda eğitime 2 Kasım Çarşamba günü (bugün) ara verilmesi kararlaştırıldı.

Etiketler: ığdırkar tatili

Yaşam Haberleri

Yorum