Son rekor! Dolar 3,42

Oğuzhan Hacıoğlu
145 kere okundu

Ekonomi

Son rekor! Dolar 3,42 - Ekonomi Haberleri

ABD'nin yeni başkanının Trump seçilmesinin ardından Dolar'daki hareketlilik bir türlü önlenemezken yaşanan son gelişmelerle birlikte Dolar son rekorunu 3.42 olarak belirledi.

Dolar/TL, 3.4208 seviyesini görerek tarihi rekorunu kırdı. Kur, saat 11.12 itibari ile 3.4180 seviyesinden işlem gördü. Piyasalar PPK (Para Politikası Kurulu) kararını takip ediyor. Dolar, saat 12:15 sıralarında ise 3:40 seviyesinin üzerinde işlem görmeye başladı.

Dolar/TL, yeni rekorunu kırdı. Kur, zirvesini 3.4208 seviyesine taşıdı. Dolar, saat 11.12 itibari ile bankalararası piyasada 3.4180 seviyesinden işlem gördü. ABD'deki tatil nedeniyle hacimlerin düşmesi beklenen piyasalarda bugün Merkez Bankası'nın sonuçlarını açıklayacağı Para Politikası Kurulu toplantısı ana gündemi oluşturuyor.

Diğer taraftan güvenlik endişeleri de artıyor.

TSK Fırat Kalkanı operasyonunda sabaha karşı Suriye rejim güçlerince gerçekleştirildiği değerlendirilen hava saldırısında üç askerin hayatını kaybettiğini, biri ağır 10 askerin yaralandığını duyurdu.

Merkez Bankası PPK kararını saat 14.00'de açıklayacak.

Dolar/TL, Erdoğan'ın açıklamalarının da etkisiyle dün 3.4170'li seviyelere yükseldikten sonra güne 3.40 seviyesinden başlamıştı.

S&P'DEN TÜRKİYE AÇIKLAMASI

Kredi derecelendirme kuruluşu S&P kıdemli direktörü Frank Gill Dubai'deki konuşmasında, "TCMB bir noktada faizleri artırmak zorunda kalabilir. Türkiye'de Merkez Bankası "yoğun siyasi baskı altında" ifadelerini kullandı.

Gill, Türkiye'nin "Trumpflasyon"un yarattığı riskte ön sıradaki ülkeler arasında bulunduğunu söyledi.

Etiketler: dolar

Ekonomi Haberleri

Yorum