Street Fighter’ın Türk dövüsçüsü yağlı güreşçi Hakan kimdir?

0
28

Bir dönemin ünlü oyunu Street Fighter yıllar sonra Street Fighter 4 olarak küllerinden düğmeye çalışıyor. Bu kez oyunda bir de Türk karakter var. Yağlı güreşçi Hakan. Sumo güreşçisi E. Honda’ya güçlü bir rakip geldi. Street Fighter’ın Türk dövüsçüsü yağlı güreşçi Hakan kimdir sorusunun yanıtını sitler için araştırdık.

1990’lı yıllarda çocuk olan ve yolu atari salonlarından geçen koca bir neslin aşina olduğu bir oyundu Street Fighter. En büyük süksesini Street Fighter 2 serisiyle yaptı. Sonrasında 2.5 çıktı. 3 çıktı. Yenilenen her sürümde daha da dibe yuvarlandı. Ancak yıllar sonra gelen bir haber Street Fighter oyununu Türkiye için yeniden popüler kıldı. Oyunda yağlı güreşçi Hakan karakteri Street Fighter hayranı Türklerin gözünden kaçmadı.

STREET FİGHTER TÜRK DÖVÜSÇÜ HAKAN KİMDİR?

Aslında kendisi bir yağcı. Yağlarının tanıtımını yapmak için bu işe bulaştı. Sonrasında Street Fighter oyununda bir karaktere dönüştü. Ve şu anda kendisi küçük çaplı bir efsaneye dönüşmüş durumda. Kispetiyle, koca cüssesiyle, kendini yağladığı figürleriyle bir anda fenomene dönüştü güreşçi Hakan. 1990’lı yıllara damgasını atari salonlarında vuran Street Fighter oyunu da Türkler için yeniden fenomen olmuş durumda.

STREET FİGHTER OYUNU HAKKINDA BİLGİ

Oyun ilk çıktığında Dhalsim, Guile, Ryu, Ken ve Blanka gibi efsane karakterleri vardı. Oyun ilk çıktığında sadece 8 karakter vardı. Ardından oyuncu çeşitleri giderek artmaya başladı. Boksör geldi, Vega geldi ve Police geldi. Çin’den Brezilya’ya, Amerika’dan Hindistan’a dünyanın dört bir tarafındaki en iyi dövüşçülerin birbiriyle mücadelesini anlatan dövüş oyunu Street Fighter yıllar sonra bu kez Street Fighter 4 olarak karşımızda. Üstelik 25 olan dövüşçü sayısına 10 karakter daha eklendi. Bunlardan biri de yağlı güreşçi Hakan.

Street Fighter 4 oyununun Türk karakteri Hakan ile ilgili videoyu aşağıdan zevkle izleyebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here