Süper Kupa mitinginde sınav zamanı

Erol Yoldaş
319 kere okundu

Köşe Yazıları

Süper Kupa mitinginde sınav zamanı - Köşe Yazıları Haberleri

Hepinizin bildiği üzere geçtiğimiz pazar müthiş bir miting yaşadık. Partiler birlik ve beraberlik mesajları verdiler ve samimiydiler.

Süper kupa maçı oynanacak bu hafta, geliri demokrasi şehitlerine verilecek. Peki sizce bu yeter mi? Jestimizi yaptık, oldu mu bu iş? Şöyle iki takım taraftarları medeni bir maç izletseler ya bize . Sahadaki güzel hareketleri alkışlasak. Estetik hareketler, müthiş dokunuşlar görsek. Ha birde maç sonu 2. olan takım seremoniye katılmıyor. Çok komik bir görüntü oluyor. Verin misketlerimi ben oynamıyorum der gibi, yapmayın böyle çocukluk . Siz profesyonel takımsınız, bu maç da mahalle maçı değil. Yenilen takımı alkışlasın, tüm stat.

TFF eğer isterse. Stadı Yenikapıda’ki miting alanına çevirebilir. Çok zor değil. Hem diğer takımda düşman değil, biz hepimiz Türkiye’yiz.

Avrupa sınırlarını kaldırdı kendi içinde, biz iki güzide kulüp mü düşman olacağız Allah aşkına. Sınav zamanı aziz milletim. Geç şu sınavı, diğer kulüplere, alt yapılara örnek ol. Bize de bıkkınlık geldi, her sene İngiltere ligi seyretmekten, kendi ligimizin keyfine varalım.

Biz futbolu çok seviyoruz. Neden mi? Bizdeki halı saha adeti, dünyada hiçbir ülkede yok.

Her semtte her mahallede halı sahalarımız var. Genelliklede boş saat yok, bu kadar çok seviyoruz. Herkes Turgay Şeren herkes Arda Turan bizde. Ortak tutkumuz futbol bizim

Eskiden stadyumlar dolar, siyaset mitingleri boş kalırdı. Bu millet siyasi mitingleri doldurabiliyorsa, stadyumları da aynı güzellikte doldurur. Yeter ki yönetici biri çıkıp, burası falan kulüp sözleriyle başlamasın konuşmasına. Atarlı giderli konuşmalar, hakemlere sataşmalar ve bunu özellikle büyük kulüpler yapıyor. Gerek yok yöneticim işine bak sen.

Bir de unutmadan son sözüm futbolculara, sizi alt yapılardan binlerce çocuk izleyecek. Adam gibi oynayın, adam gibi davranın.

Haydi Türkiye’m sınav zamanı..!


Köşe Yazıları Haberleri

Yorum