Suriye şehit olan askerlerin isimleri ve kimlikleri belli oldu

Oğuzhan Hacıoğlu
373 kere okundu

Türkiye

Suriye şehit olan askerlerin isimleri ve kimlikleri belli oldu - Türkiye Haberleri

Suriye'nin El Bab kentinde düzenlenen hava saldırısında Fırat Kalkanı operasyonu için bölgede olan 3 asker şehit olmuştu. Saldırıda şehit olan askerlerin isimleri ve kimlikleri belli oldu.

Sabah saatlerinde gerçekleşen hain saldırının ardından Samsun, Eskişehir ve Ankara'ya şehit ateşi düştü.

ŞEHİT ASKERLERİN İSİMLERİ

Suriye’nin El Bab bölgesinde Türk askerlerine yönelik düzenlenen hava saldırısında şehit olan 3 asker ile ilgili ilk açıklama yapıldı.

ŞEHİT: ERDAL BOLAT

Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Erdal Bolat’ın acı haberi Samsun’un Alaçam İlçesi’nde oturan babasının evine ulaştı. Aslen Sivaslı olan şehit Bolat’ın ailesi ile birlikte Alaçam İlçesi Kadıköy Mahallesi Çuha Sokak’taki evlerinde yaşadığı belirtildi. Şehit Bolat’ın acı haberi ailesine İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar tarafından verildi. Şehidin baba evine Türk Bayrağı asıldı. Acı haberi duyan yakınları şehit Bolat’ın baba evine geldi.

ŞEHİT: MELİH ÖZCAN

Şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Melih Özcan'ın Eskişehir'deki babaevinde hüzün hakim.Özcan'ın şehadet haberi Eskişehir Valiliğinde şoför olan baba Mehmet Özcan ile anne Melek Özcan'a yetkililerce verildi. Haber üzerine fenalaşan anne ve babaya 112 Acil Servis ekipleri müdahale etti. Özcan çifti, daha sonra 112 Acil Servis ambulansıyla Yıldıztepe Mahallesi Yardımcı Sokak'taki evlerine getirildi.

Şehidin babaevine Türk bayrakları asıldı. Olayı duyan yakınları ve mahalle sakinleri acılı aileye taziyelerini iletti.

ŞEHİT: ZAFER ER

Saldırıda şehit olan 3 askerden biri olan Üsteğmen Zafer Er’in Ankara’daki babaevine ateş düştü.

Şehidin Sincan Osmanlı Mahallesi’ndeki babaevine Türk bayrağı asıldı. Yakınları, şehidin babası Mustafa ve annesi Hatice Er’İ bu acılı gününde yalnız bırakmadı. Bekar olan şehit Üsteğmen Zafer Er’in Murat, Barış, Nebi adında 3 erkek ve 1 kız kardeşi olduğu öğrenildi.

Etiketler: suriye

Türkiye Haberleri

Yorum