Taha Akgül 15 Temmuz şehitlerinin mezarında

Serhat Ramay
208 kere okundu

Spor

Taha Akgül 15 Temmuz şehitlerinin mezarında - Spor Haberleri

Olimpiyat Şampiyonu Taha Akgül Rio Olimpiyat Oyunlarında altına ulaşırken 'Madalyamı 15 Temmuz şehitlerine armağan ediyorum' demişti. Taha Akgül, madalyasını Cebeci mezarlığındaki şehitlere götürdü, onlara armağan etti.

15 Temmuz şehitlerinin mezarını ziyaret eden Taha Akgül, "Kürsüye çıktıysak bunu onlara borçluyuz" dedi.

15 Temmuz şehitlerinin mezarını ziyaret eden milil güreşçi Taha Akgül'ün gururu yüzünden okunuyordu. Taha Akgül Olimpiyat şampiyonluğunun yanı sıra arka arkaya 2 Dünya, 4 de Avrupa şampiyonluğu elde ederek serbest güreşte son 4 yıla damgasını vurdu.

Rio’da kürsüye çıktığında boynuna geçirdiği altın madalyasını armağan ettiği şehitler ile ilgili konuşan Taha Akgül, “Bu ülke varlığını onlara borçludur” dedi ve devam etti:

‘Şehitlere minnet duyuyoruz’

“Tarihin her döneminde ülkesi için can veren şehitlerimiz sayesinde bugün hür ve bağımsız bir millet olarak yaşayabiliyoruz. Son olarak bunun örneğine 15 Temmuz’da şahit olduk. Orada vatanı için canını feda eden insanlarımızı gördük. Onlara hep beraber minnet borcumuz olduğunu düşünüyorum. İşte görüyorsunuz, ordumuz bugün (dün) bir sınav daha veriyor. Mehmetçik Suriye’de bu vatan için, bayrağı için bir kez daha tarih sahnesine çıktı. Allah onların yardımcısı olsun, onlara kuvvet versin, zafer ihsan etsin. Bizler rahat yaşıyorsak, bayrağımız, istiklalimiz, istikbalimiz varsa, olimpiyat kürsüsüne çıkıp İstiklal Marşımız’ı çaldırıyorsak, onların bu cansiperane savaşı sayesindedir.”

Kaynak: Fanatik Gazetesi


Spor Haberleri

Yorum