Taha Akgül Rio'da dünyayı yere serdi

Serhat Ramay
217 kere okundu

Spor

Taha Akgül Rio'da dünyayı yere serdi - Spor Haberleri

Dünya Şampiyonu milli güreşçimiz Taha Akgül, 125 kiloda İranlı rakibini 3-1 mağlup ederek Rio Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazandı.

Rio Olimpiyat Oyunları güreş branşında, serbest stil 125 kg finalinde İranlı Komeil Ghasemi'yi 3 - 1 yenen Taha Akgül, Türkiye'ye ilk altın madalyayı kazandırdı. Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Carioca Arena'daki final mücadelesinde Türk sporcumuz Taha Akgül ile İranlı Komeil Ghasemi karşı karşıya geldi.

Milli güreşçi Taha Akgül, 125 kg'da Nemat Ghasemi'yi 3-1 mağlup ederek Olimpiyat şampiyonu olurken, Rio'da da ilk altın madalyayı ülkemize kazandırmış oldu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TEBRİK TELEFONU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rio Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazanan milli güreşçi Taha Akgül'ü ilk tebrik eden isim oldu. Müsabaka sonrası milli sporcuyu arayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akgül'ü tebrik etti. Minderin hemen yanında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefon görüşmesi yapan Taha Akgül 'Ellerinizden öperim' diyerek Erdoğan'a teşekkür etti. Akgül yaptığı konuşmada, "Sizlerin duasıyla aldım ben bu altın madalyayı. Bütün düşmanlarımıza ben burada en iyi cevabı verdim. Üzerimde büyük yük vardı.Terör olaylarından sonra milletimizin morali oldukça bozulmuştu. Bayrağımızı göndere çektirdik. Marşımızı okuttuk. Bu zor günlerde ülkemizin bu altın madalyaya çok ihtiyacı vardı " dedi.

TAHA'DAN ANLAMLI MESAJ

Olimpiyat Şampiyonu Taha Akgül Türkiye'nin altın madalyasını, 15 Temmuz gecesi Türkiye'yi işgalden kurtaran kahraman astsubayımız Şehit Ömer Halisdemir'e adadı. Karşılaşma sonrası Şehit Ömer Halisdemir'in fotoğrafının bulunduğu bölgeye doğru koşan Taha, kahraman şehidimizi asker selamıyla selamladı. Bu arada, kazanılan altın madalya sonrası bayrağımızın göndere çekilip İstiklal marşımızın okunduğu sırada Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın göz yaşlarını tutamadığı gözlendi..


Spor Haberleri

Yorum