Tam gün eğitim modeline Yusuf Kaplan'dan eleştiri

Serhat Ramay
284 kere okundu

Türkiye

Tam gün eğitim modeline Yusuf Kaplan'dan eleştiri - Türkiye Haberleri

Tam gün eğitime bir eleştiri de Yusuf Kaplan'dan geldi. Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, tam gün eğitime karşılık Finlandiya'daki 3 saatlik eğitim sistemini örnek gösterdi.

Orta vadeli ekonomik program için düzenlenen toplantıda eğitim sistemindeki reformu açıklayan Başbakan Binali Yıldırım, 2019 yılının sonuna doğru ikili eğitime son verileceğini açıkladı. Yıldırım ayrıca okul öncesi eğitimin de zorunlu hale getirileceğini belirtti. 4+4+4 eğitimin sisteminde yabancı dil 5. sınıfta da zorunlu hale gelecek. Çocuklar okula sabah gidip akşam gelecek.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, tam gün eğitim için dersliklerin yetersiz olduğu eleştirilerine “Özel sektörün de teşviğiyle 77 bin derslik yapacağız” karşılığını verdi.

Yusuf Kaplan tam gün eğitimi eleştirdi

Başbakan Binali Yıldırım’ın tam gün eğitim açıklamasından beri tartışmalar sürüyor. Bazıları derslikleri yetersiz bulurken bazıları da küçük yaştaki çocukların uzun süre okulda olmamasını savunuyor. Bu savunmayı yapanlardan biri de Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan.

Yusuf Kaplan tezini desteklemek için dünyada eğitim birincisi olan Finlandiya örneğini verdi. Finlandiya’da öğrencilerin okulda sadece 3 saat geçirdiklerini hatırlattı.

İşte Yusuf Kaplan’ın tam gün eğitimi eleştirdiği o tweet’i

Kaynak: haberbedava.com


Türkiye Haberleri

Yorum