Terörist belediyeler için yolun sonu göründü

Serhat Ramay
119 kere okundu

Türkiye

Terörist belediyeler için yolun sonu göründü - Türkiye Haberleri

Diyarbakır'ın Sur ve Silvan belediyelerine kayyum atandığı iddia edildi. Ancak Valilik haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Diyarbakır'ın Sur ve Silvan belediyelerine kayyum atandığı iddia edildi. Ancak Valilik haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

DHA'nın geçtiği habere göre, sözde öz yönetim ilanıyla ilgili daha önce gözaltına alınan ve sorgulamaları yapıldıktan sonra serbest bırakılmalarına rağmen göreve iade edilmeyen DBP’li Sur ve Silvan İlçe Belediyeleri’ne DiyarbakırValiliği tarafından kayyum atandığı iddia edildi.

Habertürk'ten Veysi Ateş'in haberine göre ise Diyarbakır'ın Silvan ve Sur ilçeleri belediyelerine kayyum atandığı iddialarına ilişkin Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, "Şu anda bir görevlendirme ve atama yok. Ancak bu Kayyum atanmayacak anlamına gelmiyor." açıklamasında bulundu.

RESMİ AÇIKLAMA: BU AŞAMADA KAYYUM ATAMASI BULUNMAMAKTADIR

Diyarbakır Valiliği, Sur ve Silvan İlçe Belediyeleri'ne kayyum atandığına dair haberlerle ilgili yaptığı açıklamada, bu aşamada yapılan bir kayyum ataması bulunmadığını belirtti. Açıklamada, "08.09.2016 perşembe günü, birçok basın kuruluşunda Sur ve Silvan ilçelerimizde Belediye Başkanlığına Kayyum atandığı yönünde haberlere yer verilmiştir. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bu aşamada yapılan bir kayyum ataması bulunmamaktadır. Kayyum ataması yapıldığı takdirde açıklamada bulunulacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.


Türkiye Haberleri

Yorum