Tombili yeniden Kadıköy'de

Hakan Ödemiş
165 kere okundu

Yaşam

Tombili yeniden Kadıköy'de - Yaşam Haberleri

Kadıköy'de meydana gelen sıradışı olayda sosyal medya fenomeni kedinin heykeli hırsızlar tarafından çalınmıştı. Tombili adlı kedinin heykelinin yenisi bugün mahalle sakinleri tarafından bölgeye yerleştirildi.

Kadıköy Ziverbey'in kaldırım kenarında 'otururken' verdiği pozuyla fenomen olan ünlü kedisi Tombili 1 Ağustos'ta ölmüştü. Çevre sakinlerinin girişimiyle Tombili'nin heykelinin yapılması için 17 bin imza toplanmış bunun üzerine Kadıköy Belediyesi sevimli kediyi ünlü pozundaki gibi tasvir eden bir heykel yaptırmıştı. Heykel, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü'nde, Tombili'nin yaşanken dolaştığı Ziverbey'deki bir kaldırımın kenarına yerleştirmiş ancak hırsızlar 7 Kasım gecesi, hurda fiyatının kilosu 14 liradan satılabilen bronzdan yapılmış heykeli çalmışlardı.

TOMBİLİNİN YENİ HEYKELİ HAZIR

Hırsızlar tarafından çalınan heykelin yenisini yapma kararı alan gönüllüler bugün yapılan yeni heykeli aynı bölgeye bıraktı. Hırsızların heykeli çalmalarının kendilerini çok üzdüğünü ifade eden mahalle sakinleri olayın ardından yeni heykelin yapılması için çalışma başlattıklarını dile getirdiler. Yeni heykelin aynı bölgeye konulmasıyla birlikte oldukça sevindiklerini ifade eden mahalle sakinleri hırsızlara çağrı yaparak "lüften bunu da çalmayın" dediler.

Etiketler: kadıköy

Yaşam Haberleri

Yorum