TRT'de 'Allah belanı versin Aziz' skandalı

Serhat Ramay
238 kere okundu

Spor

TRT'de 'Allah belanı versin Aziz' skandalı - Spor Haberleri

Dün akşam TRT'de Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile ilgili küçük çaplı bir skandal yaşandı. Canlı yayına sızan 'Allah belanı versin Aziz Yıldırım' sözler kısa sürede büyük tepkiye neden oldu. TRT bir özür metni yayınladı.

TRT Spor'un dün akşam saat 18.00'de ekrana gelen Spor Akşamı programında Fenerbahçe taraftarlarının büyük tepkisini çeken bir olay yaşandı.

Aziz Yıldırım'ın NTV ve NTV Sporcanlı yayınında yaptığı açıklamalarla ilgili haber sunulurken, programdan bir bölüm ekrana getirildi. Ancak, haber kaseti ekrana ilk geldiği anda rejiden 'Allah belanı versin Aziz'şeklinde bir ses yükseldi.

Canlı yayında ekrana gelen bu olay Fenerbahçe taraftarlarından büyük tepki gördü. Yüzlerce taraftar sosyal medya aracılığıyla TRT'ye sert eleştirilerde bulundu.

ŞENOL GÖKA ÖZÜR DİLEDİ

Yaşanan talihsiz olay sonrası canlı yayına bağlanan TRT Genel Müdürü Şenol Göka, Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe camiasından özür diledi.

Göka şunları söyledi: "Yaşanan bu durum, hiçbir TRT çalışanına maledilmemelidir. Gereken soruşturma yapılacak .Bunlar yayın sırasında oluyor ama hakaret söz konusu olduğu için tekrar tekrar özür diliyorum. Alkollü olduğunu da duydum."


Spor Haberleri

Yorum