TRT'den TFF 1. Lig maçları için büyük atak

Serhat Ramay
463 kere okundu

Spor

TRT'den TFF 1. Lig maçları için büyük atak - Spor Haberleri

TFF 1. Lig'in naklen yayın hakları için TRT büyük bir atak yaptı. Uzun zamandır 1. Lig maçlarını yayınlayan TRT bu sezon yayın masraflarını karşılamaya yanaşmamıştı. 

Milliyet magazin yazarı Ali Eyüboğlu, TFF 1. Lig yayın haklarıyla ilgili TRT Genel Müdürü Şenol Göka'nın "Bu hafta olur diye düşünüyorum" sözlerini aktardı.

İşte Ali Eyüboğlu'nun yazısının bir bölümü

1. Lig maçlarının reklam geliri var ama bu bizim maçları yayınlamak için tekniğe yaptığımız masrafın yüzde 10’unu bile karşılamıyor. Ayrıca haftada 7 maçı yayınlamak için bir kanal yetmiyor, birkaç kanal gerekiyor. Bütün bunlar düşünüldüğünde çok rantabl bir iş değil. Buna rağmen kamu yayıncısı olarak futbolu destekleme adına bu maçları vermemiz gerekiyor. Kârlılık gözetme peşinde değiliz ama bu kadar uçurumu da göze alamayız. TFF, sponsor arıyor 1. Lig’e. O bulununca kolaylaşacak iş.”

Peki, nasıl çözülecek bu sorun?

Futbolseverlere bekledikleri “müjdeli haberi” ne zaman verecek TRT?
Şenol Göka, 1. Lig maçlarının naklen yayını konusunda çözüme ramak kaldığını söyledi ve ekledi: "Bu hafta olur diye düşünüyorum"

“Görüşmeler sürüyor. Bazı teklifler de var, ‘Yayın masrafını biz üstlenelim, diğer tarafını şu üstlensin’ gibi... Aslında geçen hafta bu iş çözülür diye düşündük, ama olmadı. Arkadaşlarımız hâlâ bağlantı halinde. Bu hafta olur diye düşünüyorum. Eli kulağında diyebilirim. İnşallah olur. Biz de yayın masraflarını üstlenip vermek istiyoruz 1. Lig maçlarını.”


Spor Haberleri

Yorum