TSK DAEŞ ve PKK'yı vurdu

Oğuzhan Hacıoğlu
148 kere okundu

Türkiye

TSK DAEŞ ve PKK'yı vurdu - Türkiye Haberleri

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin internet sitesinden yapılan açıklamada bugün akşam saaatlerinde DAEŞ ve PKK'ya ait hedeflerin hava operasyonuyla imha edildiği dile getirildi.

Türk Hava Kuvvetlerine bağlı savaş uçakları Suriye’nin kuzeyinde hem DEAŞ hem de PYDbölgelerine hava harekatı düzenledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden(TSK) yapılan bilgilendirmeye göre, Suriye’de DEAŞ’ın önemli kalesi olarak bilinen El Bab’a iki ayrı hava harekatı yapıldı. Saat 12.25-13.04 arasında yapılan hava harekatında El Bab’ın kuzeyi, kuzeydoğusu ve batısındaki bölgeler ile Kabbasin ve Suflaniyah bölgeleri vuruldu. İkinci harekat saat 16.30-17.38 arasında gerçekleşti. Her iki harekatta toplam 23 DEAŞ hedefine 16 lazer güdümlü bomba atıldı. DEAŞ’ın karargahı olarak kullandığı değerlendirilen iki ev imha edildi.

Türk savaş uçakları PYD’yi de hedef aldı. Yılanlı, Kurt Viran bölgelerine yapılan hava harekatlarında 4 hedefe 4 lazer güdümlü bomba bırakıldı. Bu hedeflerin de tam isabetle vurularak imha edildiği kaydedildi.

Etiketler: tskdaeşpkk

Türkiye Haberleri

Yorum