TSK'dan son dakika açıklaması DAEŞ saldırdı 3 asker yaralı

Oğuzhan Hacıoğlu
315 kere okundu

Türkiye

TSK'dan son dakika açıklaması DAEŞ saldırdı 3 asker yaralı - Türkiye Haberleri

TSK'nın resmi internet sitesinden yapılan son dakika açıklamasına göre devam eden Fırat Kalkanı operasyonu için Suriye'nin Cerablus kentinde bulunan askeri unsurlarımıza DAEŞ'li teröristler tarafından havanlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 1'i ağır 3 asker yaralandı.

TSK’dan yapılan açıklamada, “Suriye’nin kuzeyinde TSK unsurlarının desteğinde ÖSO birliklerince icra edilen Fırat Kalkanı Harekatında, bugün akşam saatlerinde DAEŞ terör örgütü unsurlarınca birliklerimizin bulundukları bölgeye atılan havan topunun şarapnel parçalarından, diğer bir bölgede de atılan roket ve el bombasından dolayı biri ağır olmak üzere kahraman 3 personelimiz yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir” denildi.

Yaralı askerlerin tedavilerinin Türkiye'de devam ettiği öğrenilirken askerlerin kimlikleri ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Yaklaşık 2 aydır Cerablus kentinde devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'nda bölgede konuşlanmış olan terör örgütü mensupları Cerablus'tan atılmış ve Cerablus'a yaklaşık 1 yıl sonra ilk kez kesintisiz elektrik sağlanmıştı.

Etiketler: daeştskcerablus

Türkiye Haberleri

Yorum