Tunceli Belediyesi'ne Olgun Öner atandı

Oğuzhan Hacıoğlu
170 kere okundu

Türkiye

Tunceli Belediyesi'ne Olgun Öner atandı - Türkiye Haberleri

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında Tunceli Belediyesi'ne kayyum atandı.

Geçtiğmiz günlerde Tunceli Belediye Başkanı olan Mehmet Ali Bul'un İçişleri Bakanlığı tarafından alınan kararla görevden uzaklaştırıldığı açıklanmış ve görevden uzaklaştırılan belediye başkanının yerine vekaleten bir kişinin atanacağı ifade edilmişyi.

Bugün İçişleri Bakanlığı'ndan öğlen saatlerinden yapılan açıklamada Tunceli'de vali yardımcısı olarak görev yapan Olgun Öner'in belediye başkan vekili oalrak atandığı dile getirildi.

Başkan vekili oalrak görev yapan Olgun Öner'in durumu görevden uzaklaştırılan Mehmet Ali Bul'un durumunun kesinleşmesinin ardından belli olacak. Mehmet Ali Bul'un tamamen belediye başkanlığından alınması halinde ya başkan vekili olan Olgun Öner Tunceli Belediye Başkanı olacak ya da belediyeye yeni bir kayyum atanacak.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI AÇIKLADI

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul, İçişleri Bakanlığı'nın kararıyla görevinden uzaklaştırılmış olup, Tunceli Vali Yardımcısı Olgun Öner Tunceli Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir" denildi.

Etiketler: tunceliolgun öner

Türkiye Haberleri

Yorum