Türk futboluna darbe geliyor mu?

Erol Yoldaş
572 kere okundu

Köşe Yazıları

Türk futboluna darbe geliyor mu? - Köşe Yazıları Haberleri

Şimdi bir düşünelim demek ki neymiş? Mevzu vatan olunca bu millet Beşiktaşlısı, Fenerbahçelisi, Galatasaraylısı, Trabzonlusu demeden üzerlerinde formalarla ölüm korkusu gözetmeksizin tankların altına yatıyor, silahların namlusuna yapışıyor.

Tankın üzerine çıkarken Trabzonlu Fenerbahçelinin elini tutabiliyor, karakol önlerinde kışla önlerinde kol kola omuz omuza nöbet tutabiliyorsa birlikte omuz omuza stadyumlarda, kahvelerde evlerde maç izleyebilirmiş. Baba oğul maça gelebilirmiş. Bağıra çağıra avazı çıktığı kadar takımını destekleyebilir rakip takıma da saygı gösterebilirmiş. Çok zor değilmiş!
Herkes şapkasını önüne koysun iyi bir insan iyi bir taraftar olabilmek zor değil basit. Zaten mutluluğun formülü bu deği lmi sev insanları mutlu ol.
Şimdi soruyorum futbol yöneticilerine; gördüğünüz üzere bu yüce milletimiz bunları yaparken siz boş mu duracaksınız? hak yiyen hakemlere, rakip arkadaşına ahlaksızlık yapan futbolcuya, zamandan çalan, rakibini aşağılayan, hakaret eden, örnek olması gerekirken tam aksine ortamı geren açıklamalar yapan yötecilere prim vermeye devam mı edecek?
Stadyumları hipodroma, boks ringine çeviren Afrikalılara bir sınır getirmeyi düşünmüyor musunuz? Hafta sonunu ailece stadyumlarda maç izlemek isteyen ailelere ne gibi avantajlar sağlamayı düşünüyorsunuz?
Adanalı Hüseyin, Tekirdağlı Osman, Trabzonlu Temel, Diyarbakırlı Hurşit var bizim ülkemizde. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Bizim Türk hocalarımız var. Zeki ve futbolu iyi bilen. Sadece ağızları magazin ağzı olmadığı için bu hocalara mikrofon tutulmuyor veya yöneticilerden sıra gelmiyor.

ARDA TURAN'IN İLK HOCASINA NELER YAPTINIZ?

Asgari ücretin 1300 TL olduğu ülkemizde aylık 1000 TL'ye oynayan futbolcuların var olduğunu ne zaman göreceksiniz. Alt yapıya gözle görülür yatırım yapmayan kulüplere ne gibi yaptırımlar uygulayacaksınız? Altyapıda emek veren futbolun gerçek emekçisi olan antrenörlere teşvik edici şeyler yapacak mısınız? Yoksa süründürmeye devam mı edecek? Mesela Arda Turan ilk hocasına neler yaptınız? Türk futboluna böyle bir yeteneği kazandırdığı için. Ve en önemli sorun paralelci takımlar ne olacak? Bu yıl liglerden uzaklaştırılacak mı yoksa devam mı edecekler?
Lütfen bu yıl taraftarlar ölmeye gelmesin statlara.Genç futbolcular sahada dövüşmesin. Afrikalı top tekniği olmayan beygir adamlar olmasın. Futbolcular her fırsatta zamandan çalmasın! Yöneticiler çıkıp şov yapmasın. Bunları yaptığımızda ligimiz seyredilmiyor. Hep birlikte İngiltere ligini seyretmek zorunda kalmayalım. 'Adamlar oynuyor be kardeşim' demek zorunda kalmayalım.
Bunu her daim söylüyorum. Bütün dünyada en iyi futbolu biz oynarız. Yeter ki yolumuz doğru olsun.


Köşe Yazıları Haberleri

Yorum