Türk jetleri ve obüsler YPG'yi vuruyor

Serhat Ramay
218 kere okundu

Dünya

Türk jetleri ve obüsler YPG'yi vuruyor - Dünya Haberleri

Demokratik Suriye Güçleri Dış İlişkiler Genel Sorumlusu Abdulaziz Yunus, Türkiye'nin Cerablus güneyindeki Tılemarne köyünü vurduğunu belirtti.

Türkiye tarafından sabah saat 10:00 sularında Cerablus'un 8 kilometre güneyinde bulunan Tilemarne köyünü obüsler ve savaş uçaklarıyla vuruldu. Bombardıman sesi sınırın diğer tarafında bulunan Karkamış'ta da duyulurken, bölgede yoğun hava hareketliliği yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde de Cerablus güneyinde obüslerle YPG mevzilerini bombalamıştı.

Türkiye daha öncede Afrin, Kobani ve Derik bölgesinde YPG mevzilerini obüs toplarıyla vurmuştu.

SALİM MÜSLİM'DEN OPERASYONA TEPKİ!

Türkiye sınır güveniliğini sağlamak için Cerabus'a Fırat Kalkanı operasyonunu başlattı. Bu operasyon kapsamında Suriye sınırında Türkiye güvenliğini tehdit eden bütün unsurların ortadan kaldırılması planlanıyor. Operasyona uluslararası arenadan destek gelirken PKK'nın Suriye kolu PYD'nin Başkanı Salim Müslim, "Türkiye, Suriye bataklığında çok şey kaybeder" açıklamasıyla tepkisini göstermiş ve bu açıklama Türkiye'den sert karşılık bulmuştu.

PYD, ABD'NİN ÇAĞRILARINA KULAK ASMADI

ABD'nin üstü düzey isimlerinden de PYD'nin Fırat'ın batısına çekilme konusunda uyarılar gelirken, PYD, bu uyarılara kulak asmayarak Menbiç'in güneyi ve kuzeyinde bazı köyleri ele geçirdi.


Dünya Haberleri

Yorum