Türkiye Cerablus'ta ilk şehidini verdi

Serhat Ramay
167 kere okundu

Türkiye

Türkiye Cerablus'ta ilk şehidini verdi - Türkiye Haberleri

Cerablus kentinde 2 tanka yönelik roketli saldırıda şehit olan tank şoförü Uzman Çavuş Ercan Çelik'in Düzce'nin Akçakoca ilçesinde yaşayan baba ocağına ateş düştü. Şehidin eşinin de hamile olduğu öğrenildi.

Türkiye, Gaziantep'in Karkamış ilçesi sınırında bulunan Suriye'nin Cerablus kentine düzenlediği operasyonda ilk şehidini verdi.

Terör örgütü DAEŞ'ten arındırılan yerlerde hakimiyet kurmaya çalışan YPG'li teröristler arasında çıkan ve yaklaşık 1 saat süren çatışmalarda Türk tanklarına yapılan roketli saldırıda 2 tank isabet aldı. Düzenlenen saldırıda tank şoförü olan Uzman Çavuş Ercan Çelik şehit düşerken, 2 asker de yaralandı.

1 yıllık evli olan şehit uzman çavuş Çelik'in Düzce'nin Akçakoca ilçesinde yaşayan baba Muhammet ve anne Şehnaz Çelik'e acı haber Yüzbaşı Özgür Üngüt tarafından verildi.

Ağıtların yükseldiği baba ocağında sağlık ekipleri hazır bekletilirken, şehit askerin naaşının baba ocağı Akçakoca'da toprağa verileceği öğrenildi.

Muhammet ve Şehnaz çiftinin iki erkek çocuğundan en küçüğü olan şehit Uzman Çavuş Ercan Çelik'in sağlık memuru olan eşinin ise hamile olduğu öğrenildi.


Türkiye Haberleri

Yorum