Türkiye’de Samsung Galaxy Note 7 destek noktaları kuruluyor

Alaattin Han
227 kere okundu

Teknoloji

Türkiye’de Samsung Galaxy Note 7 destek noktaları kuruluyor - Teknoloji Haberleri

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy Note 7 destek noktalarını, Türkiye'deki havaalanlarında kuruluyor. Uçuşlara girişi yasaklanan Galaxy Note 7'lerin kullanıcıları, bu noktalardan destek alacak.

Dünyadaki ve ülkemizdeki pek çok havayolu şirketi tarafından alınan kararlar doğrultusunda, Galaxy Note 7 cihazları kapalı da olsa, uçuş güvenliği nedeniyle uçaklara alınmıyordu. Bu yüzden Samsung, Galaxy Note 7 kullanıcılarının mağdur olmamaları açısından Türkiye'deki havaalanlarına da Note 7 için destek noktaları açtı.

Türkiye’de Samsung Galaxy Note 7 destek noktaları kuruluyor

Destek noktaları ilk olarak İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes Havaalanları Dış Hatlar Terminallerinde faaliyete geçti.

Destek noktaları, ortaya çıkabilecek mağduriyeti gidermek amacıyla kuruldu. Samsung, bu destek noktalarını, Türkiye ile eş zamanlı olarak Güney Kore, Avustralya, ABD gibi uluslararası hava trafiği yoğun olan 15 ülkede açtığını açıkladı.

Destek noktalarına gelen kullanıcılar, Galaxy Note 7 Değişim Programı dahilinde önceden duyurulan tüm haklara da sahip olabilecekler.

Ayrıca, Samsung yetkilileri, kullanıcıların verilerini yeni telefonlara veya bir hafıza kartına aktarma konusunda yardımcı olmayı hedefliyor.

Samsung destek noktaları, hangi konularda yardım edecek?

Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, "Galaxy Note 7 sahibi kullanıcılarımızın cihazlarını değiştirmeleri için başlattığımız kapsamlı çalışmaları, havaalanlarını kapsayacak şekilde genişletiyoruz.

Havaalanlarında açmaya başladığımız destek noktaları, sadece Türk vatandaşlarına değil, ülkemizi ziyaret eden yabancı ülke vatandaşlarına da hizmet verecek. Böylece kullanıcılarımız mağduriyet yaşamadan ve güvenle planladıkları seyahatleri gerçekleştirebilecekler. Bu süreçte tüm kullanıcılarımızın göstermiş olduğu sabır ve anlayış için teşekkür ederiz” dedi.

Etiketler: samsungnotegalaxy

Teknoloji Haberleri

Yorum