Türkiye ile Rusya için bundan daha iyi bir fırsat olamazdı

Serhat Ramay
134 kere okundu

Dünya

Türkiye ile Rusya için bundan daha iyi bir fırsat olamazdı - Dünya Haberleri

Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye için verdiği kararı yorumlayan Rus Senatör, 'Türkiye ile Rusya'nın yakınlaşması için bundan iyi bir fırsat olamaz' dedi.

Rus Senatör Aleksey Puşkov, Avrupa Parlamentosu'nun Rusya ve Türkiye hakkında aldığı kararların Moskova ve Ankara'nın yakınlaşmasına neden olduğunu bildirdi.

Rus Senatör Aleksey Puşkov,Avrupa Parlamentosu'nun Rusya ve Türkiye hakkında aldığı kararların Moskova ve Ankara'nın yakınlaşmasına neden olduğunubildirdi.

HEM TÜRKİYE'YE HEM DE RUSYA'YA KARŞI HAMLE YAPTILAR

Avrupa Parlamentosu, Rusya'nın son yıllarda medya yoluyla AB karşıtı propaganda yürüttüğünü belirterek buna ilişkin önlem alınması çağrısında bulundu. Kabul edilen tasarıda Rusya, AB ülkeleri arasında farklılık ve çatışmaları kullanarak AB'yi bölmeye çalışmak ve propaganda yapmakla suçlandı. Aynı zamanda Avrupalı milletvekiller Türkiye'nin AB müzakerelerini dondurma kararı aldı.

"BUNDAN DAHA İYİ BİR SEÇENEK OLAMAZ"

Puşkov konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Avrupa Parlamentosu ardı ardına Türkiye ve Rusya gibi AB için önemli olan iki ülkeye karşı tasarıları onaylıyor. Moskova ve Ankara'yı yakınlaştırmak için bundan daha iyi bir seçenek olamaz" ifadesini kullandı.

Etiketler: rusyatürkiye

Dünya Haberleri

Yorum