Türkiye kan ağlıyor Demirtaş 'dansa devam' diyor

Serhat Ramay
237 kere okundu

Türkiye

Türkiye kan ağlıyor Demirtaş 'dansa devam' diyor - Türkiye Haberleri

PKK'nın artan saldırıları karşısında HDP cephesinden en ufak bir kınama açıklamasının dahi yapılmaması büyük tepkiye neden oldu.

PKK'nın son günlerde arttırdığı hain saldırılarda sivil, asker ve polisler şehit oldu. Terör örgütünün siyasi kanadı olan HDP ve Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bu katliamları kınamayarak teröristlere boyun eğiyorlar. Demirtaş'ın tam da bu acılı günlerde sosyal medya hesabından paylaştığı 'o zaman dans' videosu ise sosyal medyada büyük tepki topladı.

FETÖ'nün hain darbecileri tarafından başlatılan 15 Temmuz kalkışmasından sonra bu terör örgütü ile ittifakı bir çok kez ortaya çıkan PKK saldırılarını arttırdı.

PKK SİVİLLERİ HEDEF ALIYOR

Terör örgütü PKK'nın Sur, Bismil, Van ve Elazığ gibi kentlerde yaptığı saldırılarda çok sayıda sivil polis ve asker şehit edildi.

HDP'DEN VE 'O ZAMAN DANS' DİYEN EŞ GENEL BAŞKANI DEMİRTAŞ'TAN HALA SES YOK

PKK'nın siyasi kanadı olan HDP ve Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bu katliamları kınamayarak teröristlere boyun eğiyorlar. Demirtaş'ın tam da bu acılı günlerde sosyal medya hesabından paylaştığı 'o zaman dans' videosu ise sosyal medyadan büyük tepki topladı.

BÖLGE HALKINDAN SERT TEPKİ

Demirtaş darbe girişimi sonrası 'PKK fırsatçılık yapmadı' şeklinde komik bir açıklamaya imza atmıştı. Terör örgütü PKK'nın yayın organı olan Özgür Gündem Gazetesi'nin kapatılmasına karşı çıkan HDP'li vekiller Meclis'teki kürsülerine söz konusu gazeteyi koyarak protesto ettiler. PKK'nın gazetesi için eylem yapan HDP'li isimlerin teröristlerin saldırılarında hayaını kaybeden sivillere yönelik kınama dahi yayınlamamaları özellikle bölgede büyük tepki çekti.


Türkiye Haberleri

Yorum