Türkiye'den DAEŞ hedeflerine yeni saldırı

Serhat Ramay
174 kere okundu

Türkiye

Türkiye'den DAEŞ hedeflerine yeni saldırı - Türkiye Haberleri

TSK, Suriye'deki Külliyah bölgesine hava saldırısı düzenlendiğini ve DAEŞ hedeflerinin imha edildiğini duyurdu.

TSK tarafından yapılan açıklamada, "Devam etmekte olan Fırat kalkanı harekâtı esnasında Cerablus'un batısında teröristlerce atılan bir roket sonucu bir tankımız hafif hasar görmüş üç kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye tahliye edilmiş olup tedavilerine başlanmıştır. Bölgede teröristlere karşı operasyonlar devam etmektedir" denildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri saldırının ardından bir açıklama daha yaparken "Cerablus batısında tanka roketle saldırı düzenleyen bir grup terörist kaçmak isterlerken araçları ile birlikte operasyonu yürüten birliklerimiz tarafından imha edilmişlerdir" ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan Habertürk TV muhabiri Murat Karataş'ın aktardığı bilgiye göre, Cerablus'un batısından gerçekleştirilen saldırının, o bölgede yer alan terör örgütü DAEŞ tarafından yapılmış olabileceği öğrenildi.

KÜLLİYAH BÖLGESİNDE IŞİD HEDEFLERİ VURULDU

Türk Silahlı Kuvvetleri, Cerablus'un batısından Türk tanklarına yapılan saldırının ardından Suriye'de Kulliya bölgesine hava harekatı düzenledi. TSK'dan yapılan açıklamada DAEŞ hedeflerinin imha edildiği belirtildi. TSK, "Ülkemizin uluslararası hukuka göre yürüttüğü operasyon BM'nin IŞİD ile mücadele kararı çerçevesinde sürüyor" denildi.

YARALI ASKERLER GAZİANTEP'E GETİRİLDİ

Cerablus'un batısında devam eden "Fırat Kalkanı Harekatı" sırasında teröristlerce atılan roket sonucu yaralanan 3 Türk askeri, Gaziantep'e getirildi.

Alınan bilgiye göre, "Fırat Kalkanı Harekatı" esnasında Cerablus'un batısında teröristlerce atılan roket sonucu yaralanan 3 asker, ambulansla Gaziantep'in Karkamış ilçesine getirildi.

Buradan askeri helikopterle Gaziantep'e getirilen yaralılar, kentteki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Yaralı askerlerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Genelkurmay Başkanlığı, Fırat Kalkanı Harekatı sırasında, Cerablus'un batısında teröristlerce atılan bir roket sonucu bir tankın hafif hasar gördüğünü ve üç askerin yaralandığını bildirmişti.


Türkiye Haberleri

Yorum