Türkiye'nin Leicester City'si Konyaspor

Erol Yoldaş
587 kere okundu

Köşe Yazıları

Türkiye'nin Leicester City'si Konyaspor - Köşe Yazıları Haberleri

Geçtiğimiz sezon taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan bir Konyaspor izledik. Bu yıl şu ana kadar 25 bin kombineyi geçen bir satış yaptılar. Milli maçlar destansı geçti, taraftar Süper Ligin diğer taraftarlarına ders verdi.

Diğer kulüplere duyurulur. Stadı dolduramıyorsan sıkıntı var demektir. Hiçbir şey bilmiyorsan seyirci arasında çekiliş yap araba ve çeşitli hediyeler ver. Yok bunuda beceremiyorsan ara beni sana stadı doldurayım basit işler bunlar yöneticilerim.

TFF bu yıl Konyaspor'u büyütece almalı. Formülü uzaklarda aramaya gerek yok, adamlar başarıyor. Konya artık bir futbol şehri olma yolunda hatta ben olsam derbileri Konya’da oynatırım. Yarı Galatasaray’ın yarı Fenerbahçe’nin seyircisi ile inanın bir şey olmaz, oraya da biraz Konyaspor’lu seyirci at tadından yenmez.

Konya halkı ile konuştum neden Konyaspor başarılı; dediler ki, Aykut Kocaman farkı hoca formayı kim hak ediyorsa ona verir, adamcılık yapmaz, hoca hak gözetir dediler. Sanki diğer takımlarda adamcılık var tabi :)

Geçen sezon Türkiye’nin Leicester City’si olan Konyaspor milli takıma bir tek oyuncu gönderemedi, bu ayıpta gereken yere gitmiştir. Buradan tüm Konya halkına sevgilerimi gönderiyorum, futbol sizinle güzel. Gönüllerin şampiyonudur Konyaspor…


Köşe Yazıları Haberleri

Yorum