TUSKON'a ikinci dalga! Çıkrıkçıoğlu gözaltında

Serhat Ramay
213 kere okundu

Ekonomi

TUSKON'a ikinci dalga! Çıkrıkçıoğlu gözaltında - Ekonomi Haberleri

FETÖ soruşturması kapsamında çok sayıda kişinin ev ve işyerlerine operasyon yapıldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanvekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu gözaltına alındı.

İstanbul polisi, sabah saatlerinde dün başlatılan TUSKON operasyonunun devamı için harekete geçti.

Çok sayıda STK, üniversite ve kamu kurumunda da operasyon sürüyor: BDDK'de 29, İstanbul'da 33 cezaevi çalışanı gözaltında. İstanbul Üniversitesi'nde 62 öğretim üyesi hakkında gözaltı kararı verildi. Selçuk Üniversitesi'nin eski rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel'in de bulunduğu 84 akademisyen hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

İstanbul'da darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, cemaatin mali yapılanmasına yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında gözaltına alınan isimlerden biri de ünlü iş adamı Mustafa Çıkrıkçıoğlu. Mustafa Çıkrıkçıoğlu, aynı zamanda Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanvekili. Çelik İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak da görev yapan Çıkrıkçıoğlu'nun sahibi olduğu şirket, sektörün önde gelen firmalarından biri. Metalsac AŞ. 40 yılı aşkın bir süreden beri faaliyet gösteriyor. Kayserili iş adamı Çıkrıkçıoğlu'nun adını taşıyan bir meslek yüksekokulu Erciyes Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteriyor.

ÇOK SAYIDA ADRESE OPERASYON

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri "FETÖ''ye yönelik başta Üsküdar, Bakırköy, Ataşehir ve Pendik ilçelerinde tespit edilen 10'dan fazla adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Aralarında kadınların da olduğu şüpheliler, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi.

Burada sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, daha sonra Vatan Caddesi'ndeki Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

BDDK'de operasyon

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ / PDY yapılanmasına yönelik soruşturması kapsamında, BDDK'de (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) görevli 29 yeminli murakıp gözaltına alındı.

İstanbul'da cezaevlerine operasyon: 33 gözaltı

İstanbul'da darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında Anadolu yakasında bulunan 43 cezaevi personeli hakkında gözaltı kararı verildi. 33 cezaevi personeli kelepçelenerek gözaltına alındı.


Ekonomi Haberleri

Yorum