ÜBER hastanelik etti - ÜBER nedir?

Hakan Ödemiş
308 kere okundu

Türkiye

ÜBER hastanelik etti - ÜBER nedir? - Türkiye Haberleri

İstanbul'da ÜBER uygulaması ile taksicilik yapan şoför, yolcuyu sigara için uyarınca, yolcu ve arkadaşları tarafından hastanelik edildi

ÜBER taksi uygulaması üzerinden araç isteyen 4 arkadaş, Taksim Meydanı'nda gönderilen minibüse bindi. Araç beklerken yolculardan biri araçta sigara içmeye başladı. Bunun üzerine şoför içeride kamera olduğunu ve içmemesi yönünde uyarıda bulundu. Bunun üzerine taraflar arasında tartışma çıktı. Şoför, sigara söndürülmeden hareket edemeyeceğini söyledi.

Bunun üzerine yolculardan biri araçtan inerek şoför kapısını açarak, ismi açıklanmayan sürücüyü yumruklamaya başladı. Kadın yolculardan birinin 'dövme' uyarısına rağmen kızgın yolcu dakikalarca şoförü yumrukladı. Minibüsteki şiddet dakikaları saniye saniye güvenlik kamerasınca kaydedildi.

ÜBER NEDİR?

Akıllı telefonlara yüklenen bir uygulama sayesinde ulaşım hizmeti sunan ÜBER, araç arayanlarla araç sahiplerini buluşturmak üzere çalışan bir sistem. Dünyada 300'den fazla şehirde faaliyette olan sistem, pek çok ülkede taksicilerin tepkisiyle gündeme gelmişti.

Etiketler: über

Türkiye Haberleri

Yorum