'Uçak ya da helikopter her türlü tehlikeye karşı hazırlıklıyız'

Serhat Ramay
135 kere okundu

Türkiye

'Uçak ya da helikopter her türlü tehlikeye karşı hazırlıklıyız' - Türkiye Haberleri

NTV canlı yayınına katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Silivri ve Ankara'daki cezaevlerinin havadan gelen tehlikelere karşı özel olarak donatıldığını belirtti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, katıldığı bir televizyon programında cezaevlerinde isyan olabileceği iddialarını değerlendirerek, "Biz ilk günden beri gerekli tedbirleri aldık, alıyoruz. Şu anda infaz koruma memurları üzerinde bir akıl yürütme yapılıyor işte bu memurlar FETÖ'cü olabilir şöyle olur böyle olur değerlendirmeleri var. Şu ana kadar bin 500 infaz koruma memuru işten el çektirilmiş durumda. Henüz ihraçları yapılmadı ama şüphe nedeniyle görevden el çektirildi ve şüphe ettiğimiz kişilerin görevde olmamasına ilişkin adımlar atıldı. Bin 500 civarında bunun üstünde de olabilir altında değil. Rakam her gün değişiyor incelemelerimiz devam ediyor. Bunlara ilişkin de incelemeler sürüyor şu anda tehlike oluşturacak veya bunlarla FETÖ irtibatı nedeniyle kanunlara aykırı ilişki kuracak, işbirliği yapabilecek ihtimalini değerlendirdiğimiz kim varsa onlarla ilgili işlemler yapılıyor adımlar atılıyor" ifadelerini kullandı.

Uçak ya da helikopter her türlü tehlikeye karşı hazırlıklıyız

"Silivri’de olsun, Ankara’da olsun dışarıdan gelecek herhangi bir saldırıya karşı hatta helikopterle, uçakla gelecek saldırılara dahi tedbirler alındı" diyen Bozdağ, "Şu anda diyelim ki Sincan cezaevi üzerinde uçuş yasağı var. Silivri Cezaevi üzerinde de uçuş yasakları var ve orada diyelim havadan bir tehlike geldiği zaman havadan gelen tehlikeyi helikopter olsun, uçak olsun onları düşürecek donanımlarla da oralar koruma altındadır. Cezaevleri için önemli bütün cezaevleri için demiyorum ama risk değerlendirmesi yaptığımız her yerde dışa dönük böyle bir koruma var. Hava savunma sistemlerini kurduk tedbir hepsinde alındı" dedi.


Türkiye Haberleri

Yorum