Ünlü güvenlik uzmanı Mete Yarar'a silahlı saldırı

Serhat Ramay
173 kere okundu

Türkiye

Ünlü güvenlik uzmanı Mete Yarar'a silahlı saldırı - Türkiye Haberleri

Ünlü güvenlik uzmanı Mete Yarar'a silahlı saldırıda bulunuldu. Yarar saldırganlara kendi silahıyla karşılık verdiğini söyledi.

Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar'a İstanbul Suadiye'de biri silahlı iki kişi tarafından ateş açıldı. Mete Yarar'ın da anında karşılık verdiği olayda kendisine herhangi bir zararın gelmediği belirtildi. Olayı ilk olarakİzzet Çapa, Twitter hesabından duyurdu. Bu açıklamanın ardından Mete Yarar, kendi Twitter hesabından da bir açıklamada bulunarak durumunun iyi olduğunu söyledi.

"FARKLI BİR SEBEP VAR ANCAK..."

Saldırıya ilişkin Sözcü’ye konuşan Mete Yarar'ın “iki kişiydiler ateş açtılar ben de zaten silahımla karşılık verdim. Bunun üzerine kaçtılar. Polis çalışma başlattı” dedi. Yarar'ın saldırının ‘neden gerçekleştirilmiş olabileceğine’ ilişkin ise “farklı bir sebep var ancak şimdilik durum net değil” dediği ifade edildi.

POLİSLER OLAY YERİNE İNTİKAL ETTİ

Yarar'a saldırı haberini İzzet Çapa Twitter'daki hesabından duyurdu. Saldırı sonrası polislerin olay yerine intikal ettiğini yazan Çapa, Mete Yarar'ın sağlık durumunun iyi olduğunu dile getirdi.

"SALDIRI ÖLDÜRME AMAÇLI"

Çapa, "Polisler olay yerine intikal etti. Saldırı muhtemelen öldürme amaçlı. Ancak kurşunlardan hiçbiri Mete Yarar'a isabet etmedi. Büyük bir şans eseri ilk iki kurşun patlamadı. Üçüncü kurşun da isabet etmedi. Mete Yarar ateş edenlere ruhsatlı silahıyla karşılık verdi." detaylarını aktardı.

"ŞU ANDA İYİYİM, MERAK ETMEYİN"

Olayın ardından Mete Yarar'dan Twitter hesabı üzerinden bir açıklama geldi. Yarar, "Şu anda iyiyim . Merak etmeyin" mesajını paylaştı.

ESKİ BORDO BERELİ

Mete Yarar, Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndan binbaşı rütbesinde iken 2004 yılında emekliliğine 1.5 yıl kala kendi isteği üzerine ayrıldı.

Yarar, çeşitli televizyonlardaki tartışma programlarında ve Karar Gazetesi'ndeki köşesinde terör örgütleri üzerine açıklamalarda bulunuyor, yazılar yazıyor. Mete Yarar'ın '60 Yıllık İttifakta Son Gün' ve 'Bu Delileri Bir Araya Getirmeyecektiniz' isimli, terör konusunu ele aldığı iki kitabı bulunuyor.


Türkiye Haberleri

Yorum