Ünlü kolonyacı Sabahattin Tuncer hayatını kaybetti

Serhat Ramay
293 kere okundu

Yaşam

Ünlü kolonyacı Sabahattin Tuncer hayatını kaybetti - Yaşam Haberleri

Eyüp Sabri Tuncer Kolonyaları'nın sahibi Sabahattin Tuncer 93 yaşında vefat etti.

Ünlü kolonya markalarından Eyüp Sabri Tuncer Kolonyaları Kozmetik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Tuncer, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

93 yaşındaki Tuncer, yaşa bağlı rahatsızlıkları nedeniyle 10 gün önce hastaneye kaldırılmıştı. Tuncer'in cenazesinin, İkindi Namazı'nın ardından, Cenaze Namazı'ndan sonra Mamak Ortaköy Mezarlığı'nda defnedileceği açıklandı.

SABAHATTİN TUNCER KİMDİR?

Evli ve iki çocuk babası Tuncer, yaklaşık 100 yıldır bir Ankara markası olarak iş yaşımındaki yerini koruyan Eyüp Sabri Tuncer Kolonyalarının Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürütüyordu.

Tuncer, Anadolu Ajansı'na 2007'de verdiği bir röportajda, babası Eyüp Sabri Tuncer'in ısrarıyla 1960'lı yıllarda işin başına geçtiğini anlatmıştı.

Kolonyanın nasıl yapıldığını inceleyen, üniversite öğretim üyeleriyle görüşüp, laboratuvarlarda çalışan ve formüller bulan Sabahattin Tuncer, kolonya esansını kendi üretmeye başladı.

Kolonya devinin ikinci kuşağının temsilcisi Sabahattin Tuncer, Türkiye'nin ilk esans formülünü yapan kişisi olarak tanınıyordu ve narenciye çiçeklerinin kokusunu ilk çıkaran kişi olma unvanına da sahipti.


Yaşam Haberleri

Yorum