Usain Bolt'tan Rio karnavalı!

Serhat Ramay
184 kere okundu

Spor

Usain Bolt'tan Rio karnavalı! - Spor Haberleri

Jamaikalı rekortmen atlet Usain Bolt Rio Olimpiyat Oyunlarında 3. altın madalyasını kazandı.

Usain Bolt Rio 2016'da 100 metre erkeklerde bir kez daha altın madalyanın sahibi. Dünya ve olimpiyat şampiyonu Usain Bolt 3 defa üst üste 100 metrede altın madalya kazana tek sporcu olarak tarihe geçti. Usain Bolt'un tarihe geçtiği yarışı haberimizden izleyebilirsiniz.

100 m finalinde 9.81'lik dercesi ile rakiplerini geride bırakan rekortmen atlet Usain Bolt altın madalya kazandı. Rakiplerine göre yavaş çıkış yapan Usain Bolt üst üste 3. kez altın madalyanın sahibi olmayı başararak tarihe geçti.

Jamaikalı Usain Bolt ve Yohan Blake, Kanadalı Andre de Grasse, Fransız Jimmy Vicaut, Fildişi Sahilli Ben Youssef Meite, ABD'li Justin Gatlin ve Trayvon Bromell ile Güney Afrikalı Akani Simbine, ilk 8 arasına girerek final müsabakasında yarışacak isimler oldu.

ÜST ÜSTE OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUKLARI

Atletizm erkekler 100 metrede Jamaikalı Bolt, üst üste 3. kez olimpiyat şampiyonu oldu . 2016 Rio Olimpiyat Oyunları atletizm branşında, erkekler 100 metrede Jamaikalı Usain Bolt, altın madalya kazandı.

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Olimpiyat Stadı'nda gerçekleştirilen atletizm müsabakalarında, erkekler 100 metre finali yapıldı.

Rakiplerine oranla yavaş çıkış yapan Bolt, yarışın 60. metresinden sonra ABD'li Justin Gatlin'i geride bırakarak liderliği ele geçirdi. Yarışı 9.81'lik süresiyle zirvede bitiren 29 yaşındaki Bolt, erkekler 100 metrede üst üste 3. olimpiyat altınına ulaştı. Olimpiyatlarda 7. altın madalyasını elde eden Jamaikalı dünya rekortmeni Bolt, oyunlar tarihinde erkekler 100 metrede 3 kez birinciliğe ulaşan ilk sporcu da oldu.


Spor Haberleri

Yorum